Cyberpunk 2077 RT Overdrive w konfrontacji z wersją na PS5. „Prawdziwy Ray Tracing” robi robotę!

Cyberpunk 2077

Dwa dni temu Cyberpunk 2077 doczekał się konkretnej technologicznej aktualizacji, która dodaje tryb nazwany RT Overdrive. Opcja nazywana często „prawdziwym Ray Tracigingiem” znacząco ulepsza wizualną stronę dystpoijnej przygody w Night City, czyniąc tym samym tę produkcję jeszcze bardziej realistyczną. Zmiany te najlepiej widoczne są w porównaniu z wersją na konsolę, gdzie najlepiej ukazany jest pełen obraz zmian i poprawek wprowadzonych we wspomnianym patchu.

Cyberpunk 2077 RT Overdrive na PC zaskakuje poziomem dopracowania technologi Ray Tracing

Cyberpunk 2077 – porównanie RT Overdrive i wersji na PS5

Na kanale Cycu1 pojawił się materiał porównujący niektóre sceny z Cyberpunka 2077 odpalone na konsoli PS5 oraz na pececie wyposażonym w GPU Nvidia GeForce RTX 4080. Na wideo doskonale widać, że wersja na komputer osobisty z uruchomionym trybem RT Overdrive prezentuje się znacznie „soczyściej”.

Poprawa szczególnie widoczna jest w momencie porównania odbić na tafli wody oraz w małych pomieszczeniach w których znajduje się dużo różnego rodzaju lampek i świateł.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że wymieniona karta graficzna nie jest najsilniejszym układem, który jest w stanie uruchomić „prawdziwy Ray Tracing”. W przypadku GPU z serii RTX 4090 lub 4090 Ti można przede wszystkim liczyć na jeszcze lepszą wydajność.

Niestety, RT Overdrive to funkcja, która — przynajmniej w obecnej generacji — jest daleko poza zasięgiem konsol PS5 czy Xbox Series X. Nic w tym dziwnego, skoro nawet w przypadku pecetów wariant ten zarezerwowany jest wyłącznie dla najmocniejszych układów GPU na rynku.

Przeczytaj też: Gry turowe

Jednocześnie trzeba pamiętać, że nawet pomimo braku opcji RT Overdrive na konsolach ostatnia duża gra CD Projekt RED nadal prezentuje się na PS5 naprawdę bardzo dobrze i cieszy oczy poziomem dopracowania. A Wy co sądzicie na temat RT Overdrive w Cyberpunku 2077? Czy jest to tryb, dla którego warto sięgnąć głębiej do kieszeni podczas zakupu karty graficznej? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.