Cyberpunk 2077 wciąż bez trybu Nowa Gra Plus. CD Projekt RED wyjaśnia dlaczego

Cyberpunk 2077

Podczas wczorajszego pokazu Night City Wire zapowiedziano pierwszy fabularny dodatek do gry Cyberpunk 2077. Produkcja studia CD Projekt RED otrzymała także aktualizację oznaczoną numerem 1.6, która wprowadziła sporo zmian i nowości. Ku rozczarowaniu fanów dzieło polskiego dewelopera nie zostało jednak wzbogacone o wyczekiwany tryb Nowa Gra Plus. Dlaczego? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Miles Tost – główny projektant poziomów zatrudniony w rodzimym studiu.

Dodanie trybu Nowa Gra Plus do gry Cyberpunk 2077 nie jest prostym zadaniem

NG+ for CP2077 is an incredibly complex feature to make.

It's rebalancing the entire game (enemies, equipment, items) and tons of testing/tweaking; there's many skill checks in gameplay and dialogues, what happens here? How'd we handle/balance attribute + perk points?

— Miles Tost (@tostspender) September 6, 2022

NG+ for CP2077 is an incredibly complex feature to make.

It's rebalancing the entire game (enemies, equipment, items) and tons of testing/tweaking; there's many skill checks in gameplay and dialogues, what happens here? How'd we handle/balance attribute + perk points?

— Miles Tost (@tostspender) September 6, 2022

Wspomniany deweloper poinformował za pośrednictwem Twittera, że dodanie trybu Nowa Gra Plus do Cyberpunka 2077 byłoby „niezwykle złożonym” procesem. Tost podkreśla bowiem, że wzbogacenie gry o wyczekiwaną przez wielu fanów funkcję wiązałoby się z koniecznością wprowadzenia zmian balansie w niemal całej grze i przeprowadzeniu masy testów.

Przedstawiciel CD Projekt RED zauważa również, że w Cyberpunku 2077 wiele rzeczy nie tylko w rozgrywce, ale też podczas przeprowadzania rozmów z postaciami niezależnymi, opiera się na testach poszczególnych umiejętności. W przypadku wprowadzenia trybu Nowa Gra Plus większość z nich musiałaby zostać przerobiona, a twórcy dodatkowo musieliby brać również pod uwagę w atrybutach i perkach.

W początkowych etapach kampanii problematyczne byłoby również posiadanie przez graczy zaawansowanych cyberwszczepów, ponieważ np. poprzez możliwość podwójnego skoku użytkownicy mogliby dostać się do miejsc, w których nie powinni się znaleźć. Tost zaznacza też, że zmian wymagałyby również niektóre sceny przerywnikowe.

CD Projekt RED musiałoby więc poświęcić sporo czasu, by mieć pewność, że tryb Nowa Gra Plus działa, jak należy. Jednocześnie Miles Tost podkreślił także, że studio zdaje sobie sprawę z zainteresowania wspomnianą funkcją ze strony graczy i nie wyklucza, że pojawi się ona w przyszłości w Cyberpunku 2077. Niestety na ten moment deweloper nie jest w stanie niczego obiecać.

Zobacz też: Kody do GTA 5

Wspomniany na początku wiadomości dodatek fabularny do gry Cyberpunk 2077, który nosi tytuł Widmo Wolności (z ang. Phantom Liberty), zadebiutuje na rynku w 2023 roku. Dokładna data premiery nie jest znana. Wiadomo natomiast, że rozszerzenie pojawi się wyłącznie na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Koniecznie dajcie znać, czy zamierzacie wrócić w przyszłym roku do Night City.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.