Dlaczego wycięta zawartość z Cyberpunka 2077 faktycznie została wycięta? Paweł Sasko tłumaczy

Cyberpunk 2077

Premiera Cyberpunka 2077 przyniosła wielu graczom spore rozczarowanie, nie tylko ze względu na nie najlepszy stan techniczny, ale sporo wyciętej zawartości, która ostatecznie nie trafiła do gry. Dobrym tego przykładem jest wielokrotnie wspomniane metro, które — wedle słów Marcina Momota — nigdy do Night City nie trafi. Główny projektant zadań w CD Projekt RED — Paweł Sasko — wyjaśnił ostatnio, dlaczego z ostatniego dużego dzieła polskiego usunięto nieco planowanej zawartości.

Paweł Sasko dał do zrozumienia, że usunięta zawartość z Cyberpunka 2077 nie była „odpowiednio dopieszczona”

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Podczas niedawnej transmisji na żywo Paweł Sasko zapytany, dlaczego CD Projekt RED zdecydował się usunąć z Cyberpunka 2077 pewne elementy planowanej zawartości, przyznał, że nie stało się to bez powodu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie wyrzucamy rzeczy bez konkretnego powodu. Gdy projektujesz grę, to jednym z twoich obowiązków jest podejmowanie decyzji odnośnie tego, co do niej nie trafi.

Paweł Sasko

Podkreślił on jednocześnie, że jeśli coś ostatecznie nie trafiło do finalnej wersji gry, to nie był to wynik zachcianki twórców. Stwierdził on nawet, że deweloperzy widzą, że jeśli dany element nie jest „odpowiednio dopieszczony”, to potem nie da się go dopasować do reszty zadań, lokacji czy mechanik.

Przeczytaj też: Tani PS Plus

Tymi słowami Sasko dał poniekąd do zrozumienia, że jeśli coś nie znalazło się ostatecznej wersji Cyberpunka 2077, to raczej mała jest szansa, że zostanie to dodane w przyszłości. Mężczyzna zdradził jednak, że CD Projekt RED nadal testuje nowe elementy rozgrywki. Istnieje więc spora szansa na to, iż w DLC zatytułowanym Phantom Liberty gracze doczekają się konkretnych nowości.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.