Czarna Pantera doczeka się własnej gry od Electronic Arts! Znamy pierwsze szczegóły produkcji

Czarna Pantera Electronic Arts

We wrześniu 2022 roku poinformowano, że studio EA Motive rozwija przygodową grę akcji, której głównym bohaterem będzie Iron Man. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna gra na licencji Marvela, nad którą pracuje obecnie Electronic Arts. Amerykańska firma zapowiedziała bowiem nową produkcję, w której gracze wcielą się w Czarną Panterę!

Czarna Pantera od Electronic Arts z pierwszymi szczegółami. Nadchodzi kolejna gra akcji dla fanów Marvela

Za produkcję odpowiada Cliffhanger Games, czyli nowe studio Electronic Arts, którego siedziba mieści się w Seattle. Na czele zespołu stanie natomiast Kevin Stephens – były wiceprezes i szef Monolith Productions – do którego dołączy część deweloperów, która miała okazję pracować nad Śródziemie: Cień Mordoru oraz Śródziemie: Cień Wojny. W ekipie nie zabraknie też weteranów branży, którzy w przeszłości rozwijali popularne i wysokobudżetowe produkcje.

Zgodnie z przekazanymi informacjami Czarna Pantera od Cliffhanger Games ma być trzecioosobową grą akcji single-player z segmentu AAA. Stephens podkreśla, że celem deweloperów jest stworzenie „epickiego świata” oraz „ostatecznego” i „autentycznego” doświadczenia, które pozwoli graczom poczuć się jak obrońca Wakandy. Produkcja powstanie we współpracy z zespołem Marvel Games.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Czarna Pantera od Cliffhanger Games ma również stawiać duży nacisk na fabułę. Należy jednak podkreślić, że produkcja znajduje się obecnie na wczesnym etapie rozwoju. Miłośnicy wspomnianego bohatera muszą więc uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na samą premierę, a także prezentację pierwszych fragmentów rozgrywki, z pewnością będzie trzeba nieco poczekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.