Dark and Darker dostępne za darmo! Wersja free to play ma kilka ograniczeń

Dark and Darker

W ubiegłym roku Dark and Darker, czyli niezwykle popularny dungeon crawler został usunięty z platformy Steam na skutek trwającego konfliktu prawnego. Mimo że koreański sąd nie wydał ostatecznego wyroku w sprawie kradzieży assetów, to studio Ironmace postanowiło wówczas przenieść się na autorski launcher i kontynuować rozwijanie gry. Wczoraj deweloperzy poinformowali o zmianie modelu dystrybucji na free to play.

Dark and Darker przechodzi na free to play. Dungeon crawler dostępny za darmo

Teaser Dark and Darker

Osoby, które zdecydują się na założenie darmowego konta, muszą pamiętać o pewnych ograniczeniach.

Przede wszystkim dostępny jest jedynie jeden slot na postać. Rozpoczęcie gry inną klasą będzie wiązało się z koniecznością usunięcia dotychczasowego profilu.

Co więcej, dostępne mapy możemy uruchomić jedynie na standardowym trybie trudności, przez co nieco trudniej jest zdobyć wartościowe łupy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie deweloperzy zapowiedzieli liczne zmiany w balansie rozgrywki, które sprawią, że Dark and Darker stanie się bardziej przystępne dla nowicjuszy.

Wśród nowości znajdziemy m.in. obniżone statystyki broni i pancerzy, niższy wpływ założonego uzbrojenia na szybkość postaci oraz zwiększenie poziomu punktów zdrowia u wszystkich klas.

Konta dotychczasowych graczy automatycznie przekształcone do wariantu „Legendarnego”. Wraz ze startem nadchodzącego sezonu udostępniona zostanie opcja wykupienia płatnego ulepszenia przez użytkowników korzystających z darmowej wersji gry.

Źródło: Dark and Darker

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.