Darkest Dungeon 2 z ostatnią już dużą aktualizacją przed premierą. Gra wkrótce opuści lochy wczesnego dostępu

Darkest Dungeon 2

Do premiery Darkest Dungeon 2 pozostało już coraz mniej czasu, a jakiś czas temu deweloperzy zapraszali graczy do przetestowania udostępnionej wersji demo. Zanim jednak to nastąpi, to deweloperzy Red Hook Studio przygotowali dla graczy ostatnią aktualizację, która wyjdzie w ramach wczesnego dostępu. Zmian jest sporo i są one całkiem interesujące.

Darkest Dungeon 2 – ostatnia aktualizacja wprowadza nowy rodzaj sojuszników i możliwość ulepszania wozu

Darkest Dungeon 2 – gameplay

Najnowszy patch nazwany „Redemtion Road”, który wczoraj trafił w ręce graczy, wprowadza ciekawą opcję dostosowywania swojej dorożki. Dzięki temu gracze mogą doposażyć swój środek transportu o mocniejsze koła czy lepsze opancerzenie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowo wraz z aktualizacją gracze muszą bardziej skupiać się na planowaniu swoich tras podróży, a pomoże w tym nowy system zwiadów, który będzie mógł zminimalizować potencjalne ryzyko.

Darkest Dungeon 2
Darkest Dungeon 2

Inną ciekawą funkcją zdaje się nowy system kompanów. Wraz z aktualizacją naszą drużynę mogą wzmocnić sojusznicy w postaci różnego rodzaju zwierzaków i innych stworzeń. Na ten moment w grze dostępnych jest 10 tego rodzaju pomocników, których można uzyskać przy Altar of Hope.

Przeczytaj też: Tani PS Plus

Oczywiście nie są to jedyne nowości jakie Red Hook Studio przygotowało wraz z aktualizacją do Darkest Dungeon 2; pełna lista poprawek i zmian dostępna jest na oficjalnej stronie gry. Na koniec warto przypomnieć, że Darkest Dungeon 2 opuści wczesny dostęp 8 maja 2023 roku i pojawi się na PC. Obecnie wiadomo, że tytuł trafi takż na konsole, lecz deweloperzy nie sprecyzowali, kiedy dokładnie to nastąpi.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.