Darkest Dungeon 2 w niedalekiej przyszłości opuści wczesny dostęp! Twórcy zapraszają do ogrania wersji demo gry

Darkest Dungeon 2

Pierwsza odsłona Darkest Dungeon cieszy się wśród w środowisku graczy sporą popularnością i zagościła na dyskach ogromnej liczby osób na całym świecie. Tytuł ten od początku lutego dostępny jest ponownie w ramach abonamentu Xbox Game Pass, więc każdy zainteresowany ma teraz okazję bliżej przyjrzeć się tej pozycji. Wierni fani tegoż IP mogą za to zacierać ręce, bo Darkest Dungeon 2 otrzymało własnie oficjalną datę premiery wersji 1.0.

REKLAMA

Darkest Dungeon 2 – darmowa wersja demo dla wszystkich zainteresowanych

It’s official! Darkest Dungeon II releases into 1.0 on May 8th, 2023 on Steam and EGS.

WISHLIST the game on Steam now to get notified as soon as you can play: https://t.co/47Yia3RV0T

Get full details on our 1.0 PC release here: https://t.co/PpZQZ8ySa1#DarkestDungeon pic.twitter.com/5HQJZU1WuM

— Darkest Dungeon (@DarkestDungeon) February 6, 2023

It’s official! Darkest Dungeon II releases into 1.0 on May 8th, 2023 on Steam and EGS.

WISHLIST the game on Steam now to get notified as soon as you can play: https://t.co/47Yia3RV0T

Get full details on our 1.0 PC release here: https://t.co/PpZQZ8ySa1#DarkestDungeon pic.twitter.com/5HQJZU1WuM

— Darkest Dungeon (@DarkestDungeon) February 6, 2023

Po wielu miesiącach rozwoju i pracy deweloperzy Red Hook Studios ogłosili wersja 1.0 Darkest Dungeon 2 trafi do oficjalnej sprzedaży już 8 maja 2023 roku. Opuszczenie wczesnego dostępu poprzedzone zostanie szeregiem sporych aktualizacji wprowadzających kilka nowości; pierwsza z nich ma zostać „wkrótce” udostępniona.

Darkest Dungeon 2 cechować się ma znacznie bardziej rozbudowanym światem, który zawierać będzie aż pięć zróżnicowanych regionów, na końcu których do trzeba będzie pokonać specjalnych bossów. W grze nie zabraknie także nowego systemu błogosławieństw i ulepszeń, który nazwany został Ołtarzem Nadziei. Korzystanie z niego zapewnia możliwość jeszcze lepszego opracowywania strategii wypraw.

Darkest Dungeon 2 karoca
Darkest Dungeon 2, karoca

Poza tym w tytule pojawi się również szereg nowych mechanik jak chociażby roguelike runs. Będą to około zróżnicowane czasowo wyprawy, podczas których opowiadana będzie całkiem unikatowa historia. Udział w nich zapewni drużynie przypływ surowców potrzebnych podczas dalszych zmagań.

Pozostając w wątku drużyny, to nie sposób nie wspomnieć o tym, że Darkest Dungeon 2 zaoferuje bardziej rozbudowany system synergii, który dobrze poprowadzony może skutkować zadowalającą synergią pomiędzy poszczególnymi członkami, lub — przy odrobinie pecha — przedwczesnym zakończeniem przygody.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Steam

Wygląda to naprawdę niezwykle intrygująco i ciekawie, choć produkcja już na pierwszy rzut oka znacząco odbiega od schematów utartych przez pierwszą część. Dlatego też Red Hook Studios za pośrednictwem Steama i Epic Games Store udostępniło darmową wersję Demo Darkest Dungeon 2, która dostępna będzie do 13 lutego 2023 roku. W jej ramach będzie można ograć czterech początkowych bohaterów i uzyskać dostęp do jednego z dwóch regionów: miasta Sprawl lub farm Foetor.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!