Darkest Dungeon 2 w niedalekiej przyszłości opuści wczesny dostęp! Twórcy zapraszają do ogrania wersji demo gry

Darkest Dungeon 2

Pierwsza odsłona Darkest Dungeon cieszy się wśród w środowisku graczy sporą popularnością i zagościła na dyskach ogromnej liczby osób na całym świecie. Tytuł ten od początku lutego dostępny jest ponownie w ramach abonamentu Xbox Game Pass, więc każdy zainteresowany ma teraz okazję bliżej przyjrzeć się tej pozycji. Wierni fani tegoż IP mogą za to zacierać ręce, bo Darkest Dungeon 2 otrzymało własnie oficjalną datę premiery wersji 1.0.

Darkest Dungeon 2 – darmowa wersja demo dla wszystkich zainteresowanych

Po wielu miesiącach rozwoju i pracy deweloperzy Red Hook Studios ogłosili wersja 1.0 Darkest Dungeon 2 trafi do oficjalnej sprzedaży już 8 maja 2023 roku. Opuszczenie wczesnego dostępu poprzedzone zostanie szeregiem sporych aktualizacji wprowadzających kilka nowości; pierwsza z nich ma zostać „wkrótce” udostępniona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Darkest Dungeon 2 cechować się ma znacznie bardziej rozbudowanym światem, który zawierać będzie aż pięć zróżnicowanych regionów, na końcu których do trzeba będzie pokonać specjalnych bossów. W grze nie zabraknie także nowego systemu błogosławieństw i ulepszeń, który nazwany został Ołtarzem Nadziei. Korzystanie z niego zapewnia możliwość jeszcze lepszego opracowywania strategii wypraw.

Darkest Dungeon 2 karoca
Darkest Dungeon 2, karoca

Poza tym w tytule pojawi się również szereg nowych mechanik jak chociażby roguelike runs. Będą to około zróżnicowane czasowo wyprawy, podczas których opowiadana będzie całkiem unikatowa historia. Udział w nich zapewni drużynie przypływ surowców potrzebnych podczas dalszych zmagań.

Pozostając w wątku drużyny, to nie sposób nie wspomnieć o tym, że Darkest Dungeon 2 zaoferuje bardziej rozbudowany system synergii, który dobrze poprowadzony może skutkować zadowalającą synergią pomiędzy poszczególnymi członkami, lub — przy odrobinie pecha — przedwczesnym zakończeniem przygody.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Steam

Wygląda to naprawdę niezwykle intrygująco i ciekawie, choć produkcja już na pierwszy rzut oka znacząco odbiega od schematów utartych przez pierwszą część. Dlatego też Red Hook Studios za pośrednictwem Steama i Epic Games Store udostępniło darmową wersję Demo Darkest Dungeon 2, która dostępna będzie do 13 lutego 2023 roku. W jej ramach będzie można ograć czterech początkowych bohaterów i uzyskać dostęp do jednego z dwóch regionów: miasta Sprawl lub farm Foetor.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.