Darkest Dungeon 2 sprzedaje się znakomicie! Wysoka cena nie odstrasza chętnych graczy

Darkest Dungeon 2

Na początku ubiegłego tygodnia miała miejsce premiera pełnej wersji Darkest Dungeon 2. Tytuł ten spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, którzy docenili, że twórcy znacząco poprawili niektóre aspekty swojego dzieła względem pierwszej odsłony tego cyklu. Podobnego zdania zdają się gracze, a świadectwem tego mogą być między innymi naprawdę imponujące wyniki sprzedażowe.

Twórcy Darkest Dungeon 2 chwalą się ponad pół milionem sprzedanych egzemplarzy, a to dopiero początek sukcesów

Na oficjalnym Twitterze gry pojawiła się informacja, że od czasu wydania wersji 1.0 Darkest Dungeon 2, tytuł ten sprzedał się w 230 tysiącach egzemplarzy na całym świecie. Wliczając w to wczesny dostęp, który pojawił się w październiku 2021, najnowsze dzieło Red Hook Studios rozeszło się w nakładzie ponad pół miliona sztuk.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sama sprzedaż to tylko jeden z elementów składowych sukcesu, bo równie istotne są same opinie graczy oraz ich aktywność. W tej materii Darkest Dungeon 2 prezentuje się równie imponująco, bo w momencie pisania tego newsa 75% z ponad 5 tysięcy recenzji graczy, chwali ostateczny efekt prac deweloperów.

Warto także wspomnieć, że produkcja ta osiąga naprawdę wysokie wyniki aktywności, bo wczoraj równocześnie w grze bawiło się 18 tysięcy osób.

Przeczytaj też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Jak więc widać sequel przygotowany przez Red Hook Studios przypadł wielu osobom do gustu i spełnił pokładane w nim nadzieję. Okazało się nawet, że dość wysoka cena (zwłaszcza w Polsce) nie stanowi dla graczy żadnego problemu. Najwidoczniej nie zawsze jest ona determinującym czynnikiem, jeśli produkcja broni się wysokim poziomem dopracowania.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.