Dead Island 2 z nietypową rozdzielczością na PS5 i Xbox Series X. Test odkrywa wszystkie karty

Dead Island 2

Po niemal dekadzie doczekaliśmy drugiej części Dead Island, która zadebiutowała 21 kwietnia. Gra zbiera pozytywne recenzje, a tymczasem otrzymaliśmy test płynności od Digital Foundry. Analiza redaktorów pokazuje, że Dead Island 2 prezentuje wysoki poziom techniczny.

Test od Digital Foundry przedstawia płynność Dead Island 2 na PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S

Test Dead Island 2

Digital Foundry na samym początku postanowiło przetestować jak Dead Island 2 radzi sobie na konsolach poprzedniej generacji. Jak wynika z analizy specjalistów tytuł od Dambuster Studios na Xboxie One działa w rozdzielczość 1600 × 900 oraz z 30 klatkami na sekundę, bez częstych czy wyraźnych spadków. Natomiast na PlayStation 4 gra oferuje rozdzielczość 1080p i taką samą liczbę klatek, co sprzęt od Microsoftu poprzedniej generacji. W ramach ciekawostki warto także dodać, że użytkownicy podstawowych PS4 oraz Xboxów One nie będą mogli być hostem w trybie multiplayer.

Obecna generacja konsol prezentuje zdecydowanie lepszą wydajność Dead Island 2. PlayStation 5 oraz Xboxy Series X|S oferują rozgrywkę w 60 FPS, a PS5 i Xbox Series X dodatkowo zapewniają znacznie większą rozdzielczość. Oprócz wyższej liczby klatek oraz rozdzielczości nowe urządzenia gwarantują ponadto dużo lepszą grafikę.

PlayStation 5 wraz z Xboxem Series X oferują nietypową rozdzielczość 3072 × 1728, a także zapewniają 60 klatek na sekundę. Na PS5 nie widać wahań FPS, natomiast na urządzeniu od Microsoftu zdarzają się sporadyczne oraz nieznaczne spadki podczas korzystania z ataków specjalnych.

Xbox Series S gwarantuje rozgrywkę w rozdzielczości 1920 × 1080 oraz tak, jak PS5 i Series X, zapewnia 60 FPS. W tym przypadku jednak podczas cięższych i bardziej wymagających efektów liczba klatek spada do 50, chociaż jak zapewniają redaktorzy z Digital Foundry, dzieje się to rzadko.

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne

Podsumowując cały test od Digital Foundry gracze wszystkich konsol — nowej oraz poprzedniej generacji – mogą być zadowoleni z tego, jak prezentuje się Dead Island 2. Na koniec zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją gry od Dambuster Studios.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.