Pierwsze recenzje Dead Island 2 są bardzo pozytywne. Ale jedna redakcja twierdzi, że to „gra bez kręgosłupa”

Dead Island 2

Po niemal dekadzie w końcu doczekamy się premiery Dead Island 2, która odbędzie się już za dwa dni. Pierwsze redakcje już wydały swoje oceny, z których wynika, że jest to bardzo dobra przygoda. Pomimo że większość dziennikarzy jest raczej zgodna, to PC Gamer zaskoczył swoją recenzją.

Dead Island 2 z pierwszymi recenzjami — brutalna przygoda w Mieście Aniołów

Gameplay z gry Dead Island 2

Embargo na recenzje zostało zdjęte wczoraj o godzinie 16:00, więc redakcje zaczęły publikować swoje opinie. Dead Island 2 jest na ogół oceniane na „7/10” lub „4/5”. Wszyscy dziennikarze zgodnie przyznają, że tytuł oferuje krwawą rozgrywkę, ale niestety niewiele poza tym.

W naszej recenzji Dead Island 2 przyznaliśmy grze ocenę na 7,5/10. Przykładowe werdykty innych redakcji oraz komentarze:

  • VGC – 4/5
  • VG247 – 4/5
  • IGN – 7/10
  • Game Informer – 7,8/10
  • GameSpot – 7/10
  • PCGamesN – 7/10
  • Wccftech – 7/10
  • PC Gamer – 55/100

„Dead Island 2 wymaga od gracza niewiele — tylko tego, że masz dobry pretekst do zabijania zombie w coraz bardziej krwawy sposób przez weekend lub dwa”.

Game Informer

„Jak na grę, która spędziła w produkcji ponad dekadę, to jest to mały cud, że Dead Island 2 w ogóle zostało wydane. Fakt, że tytuł pojawił się w takiej formie, że gracze mogą cieszyć się nim w trakcie trwania historii, a także po ukończeniu głównego wątku — nawet jeśli fabuła jest tylko dodatkiem — bardzo dobrze świadczy o zespole, który ukończył to dzieło.”

GameSpot

„Jest kilka rzeczy, które Dambuster Studios powinno naprawić w najbliższych tygodniach, ale jeśli masz ochotę na totalny chaos i wyjątkową krwawą rozgrywkę to Dead Island 2 spełni Twoje oczekiwania”.

VG247

Dziennikarz z PC Gamera nie był jednak tak łaskawy w swojej recenzji. Redakcja oceniła grę na 55/100 argumentując, że Dead Island 2 to tytuł, „który nie posiada kręgosłupa”. Recenzent po 10 godzinach gry był tak znudzony, że zastanawiał się, czy jest sens dalej zagłębiać się w produkcję. W podsumowaniu możemy przeczytać, że system walk jest powtarzalny, a historia „boleśnie nudna” i jedynym ratunkiem dla tytułu jest wydajność na komputerach osobistych.

Dead Island 2 na daną chwilę zebrało średnią na poziomie 74 punktów na Metacritic oraz Opencritic. Jako główną wadę wszystkie redakcje podają nieciekawą historię, a także to, że poza krwawym gameplayem tytuł nie oferuje niczego więcej.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do GTA

Na koniec przypomnijmy, że Dead Island 2 zadebiutuje 21 kwietnia 2023 roku. Gra zostanie wydana na Xboxy Series X|S, PlayStation 5, komputery osobiste, a także PlayStation 4 oraz Xboxa One. Warto jednak dodać, że użytkownicy poprzedniej generacji konsol spotkają się z pewnymi ograniczeniami.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.