Dead Space 2 Remake trafiło na półkę? Znany dziennikarz twierdzi, że prace nad grą zostały zawieszone

Dead Space 2

Remake pierwszej części serii Dead Space, który miał swoją premierę na początku 2023 roku, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy i krytyków, a wiele osób niecierpliwie czekało na to, aż zapowiedziany zostanie remake kolejnej części. Niestety, jak podaje dziennikarz Jeff Grubb plany wydania odświeżonej wersji Dead Space 2 zostały zawieszone, co jest konsekwencją słabej sprzedaży pierwszej gry.

Według Jeffa Grubba prace nad Dead Space 2 Remake zostały zawieszone z powodu kiepskiej sprzedaży pierwszej części

Dead Space Remake — zwiastun

Dead Space Remake był jedną z najlepiej ocenianych gier w 2023 roku. Wiele osób oczekiwało, że w niedługim czasie po premierze pierwszej części Motive Studios weźmie się za odświeżenie Dead Sapce 2 i 3. Powody, by tak myśleć dawało samo Electronic Arts, które w ankietach pytało graczy o stworzenie kolejnych remake’ów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, według znanego dziennikarza Jeffa Grubba, choć studio rzeczywiście miało rozpocząć prace nad Dead Space 2 Remake to na ten moment projekt został odłożony na półkę i nie jest dalej rozwijany. Mężczyzna poinformował w programie Game Mess Mornings, że winę za ten stan rzeczy ma ponosić niezadowalająca sprzedaż pierwszej części, przez co EA nie chce inwestować w produkcję.

Pracowali nad Dead Space 2 i już nad nim nie pracują. Leży na półce, ponieważ pierwsza gra miała słabą sprzedaż. Jeśli więc nie mogliście się doczekać Dead Space 2, to zła wiadomość. To od razu zła wiadomość.

Jeff Grubb w programie Game Mess Mornings

Słaba sprzedaż Dead Space Remake może nie być jedynym powodem do zawieszenia prac nad kontynuacją. Wczoraj Electronic Arts oficjalnie poinformowało, że Motive Studios będzie współtworzyć serię Battlefield. Oprócz tego deweloperzy zajmują się tworzeniem nowej gry o Iron Manie. Oznaczałoby to, że jedno studio w tym samym momencie rozwijałoby aż 3 projekty, co byłoby niezwykle trudne.

Choć niestety wiele wskazuje na to, że prace nad Dead Space 2 Remake na razie zostały zawieszone, to warto mieć nadzieję, że Electronic Arts przemyśli sprawę i jednak odświeży ten tytuł. Druga część uznawana jest bowiem przez graczy za najlepszą w całej serii.

Źródło: VGC, Insider Gaming, Eurogamer

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.