Pierwsze recenzje Dead Space Remake już w sieci! Motive Studio dało radę i jest naprawdę strasznie

Dead Space Remake

Fani horrorów w ostatnim czasie naprawdę nie mają powodów do narzekań. Po grudniowym debiucie The Callisto Protocol przyszedł czas na premierę długo wyczekiwanego Dead Space Remake od Motive Studio. Pierwsze recenzje dają do zrozumienia, że deweloperzy naprawdę się postarali i dostarczyli graczom produkt najwyższej jakości.

REKLAMA

Pierwsze recenzje Dead Space Remake

Dead Space Remake, Isaac Clarke

Recenzenci w pierwszej kolejności docenili klimat całej produkcji i poczucie niepokoju, które towarzyszy podczas poznawania tej historii. Niemal wszystkie recenzje wskazują, że dzięki implementacji nowych sztuczek i sztucznej inteligencji gra lubi „mieszać w głowie” poprzez dawanie sygnałów, że zbliża się zagrożenie, jednak w momencie kulminacyjnym okazuje się, że był to fałszywy alarm.

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o naprawdę imponującej oprawie wizualnej, którą pochwaliło wielu krytyków. Duża w tym zasługa nowinek graficznych, które sprawiły, że przemierzanie Ishimury stało się jeszcze mroczniejsze. Doceniono także rozszerzenie narracji oraz fakt, że całość nabrała głębi, a główny bohater wreszcie jest w stanie cokolwiek powiedzieć, choć nie brak głosów, że mógłby robić to trochę częściej.

Przykładowe oceny Dead Space Remake

 • VG247 5/5
 • GamingBolt 100/100
 • Gameblog 10/10
 • PlayStation LifeStyle 9/10
 • IGN – 9/10
 • GamesRadar+ 4,5/5
 • GamingTrend – 90/100
 • Game Rant 4,5/5
 • PC Gamer 84/100
 • PushSquare 8/10
 • Wccftech 8/10
 • Digital Trends 4/5

Poza wieloma pochwałami nie zabrakło miejsca na parę słów krytyki. Niektórzy recenzenci zwrócili uwagę na uciążliwy backtracking, który, mimo że urozmaicony poprzez losowe starcia z nekromorfami, to potrafi bardzo zmęczyć. Pojawiły się także opinie mówiące, że oprawa graficzna mogłaby być nieco lepsza.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł

Na moment pisania tego newsa Dead Space Remake uzyskał w serwisie OpenCritic ocenę 90 punktów i jest polecany przez 98% krytyków. Na MetaCritic sytuacja wygląda bardzo podobnie, gra bowiem zdobyła aż 89 punktów na 100 możliwych, zbierając tylko jedną mieszaną recenzję.

Wychodzi na to, że Motive Studio dało radę dostarczyć produkt naprawdę wysokiej jakości, który potrafi wystraszyć, ale także ucieszyć oko większości graficznych purystów. Teraz pozostaje pytanie, czy zdanie recenzentów podzielą gracze, którzy od dziś mogą sami na własnej skórze doświadczyć horroru na Ishimurze.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!