Dead Space Remake osiągnęło złoty status! Odświeżone wydanie kultowego horroru pojawi się bez opóźnień

Dead Space Remake

Informacji na temat Dead Space Remake w ostatnim czasie naprawdę nie brakowało. Na początku grudnia pojawił prawie 18-minutowy gameplay, który nie zawiódł wiernych fanów serii, a po porównaniu go z oryginalnym wydaniem okazało się, że mamy do czynienia z naprawdę porządnym remakiem. Dzisiaj zaś twórcy potwierdzili, że proces produkcyjny odświeżonego wydania tego kosmicznego horroru się zakończył, a gra trafi w ręce fanów bez żadnych opóźnień.

Dead Space Remake w złocie, a twórcy opowiadają o tzw. module intensywności

WE ARE WHOLE AGAIN. The entire Motive team is excited to announce that Dead Space has gone gold! Thanks to all the fans who supported us this far. See you all on January 27th! pic.twitter.com/ifwcgs4Ofe

— Motive (@MotiveStudio) December 15, 2022

WE ARE WHOLE AGAIN. The entire Motive team is excited to announce that Dead Space has gone gold! Thanks to all the fans who supported us this far. See you all on January 27th! pic.twitter.com/ifwcgs4Ofe

— Motive (@MotiveStudio) December 15, 2022

Motive Studio poinformowało wczoraj, że prace nad Dead Space Remake zostały ukończone, a więc tytuł ten trafi do sprzedaży w planowanym terminie 27 stycznia 2023 roku. Co ważne data ta została zapowiedziana jeszcze w maju bieżącego roku i jak widać, tworzenie tej produkcji szło na tyle dobrze, że nie było konieczne przesuwanie terminu premiery. Zapewne teraz zespół tworzący tę pozycję zacznie przygotowania do wydania premierowej aktualizacji.

Co ciekawe, twórcy postanowili opowiedzieć w jednym z ostatnich wpisów na oficjalnym blogu o tzw. module intensywności. Jest to nic innego jak metoda, która ma kontrolować poziom stresu gracza, jednocześnie zmuszając go do ciągłej ostrożności. Istotny w tym przypadku jest jednak balans, który trzeba było wprowadzić, aby grający czuł napięcie, lecz jednocześnie nie był przytłoczony tym, co dzieje się na ekranie. Co ciekawe, dzięki implementacji tego modułu każda przygoda ma być — w opinii deweloperów — unikalnym przeżyciem dla każdego gracza.

Przeczytaj też: Najlepsze straszne gry

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Dead Space Remake zadebiutuje na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Posiadacze „blaszaków” nie muszą jednak obawiać się zbyt wygórowanych wymagań sprzętowych, bo pomimo kompletnego odświeżenia oprawy wizualnej, tytuł powinien poprawnie działać nawet na przeciętnym sprzęcie. Zamierzacie sprawdzić jak wygląda odświeżona wersja kultowego Dead Space? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z