Death Stranding 2 z datą premiery? Wpis byłego pracownika PlayStation mógł zdradzić zbyt wiele szczegółów

Death Stranding 2

Bezsprzecznie jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznej gali The Game Awards 2022 była zapowiedź Death Stranding 2. Mimo naprawdę hucznego ogłoszenia Hideo Kojima nie zdradził fanom, kiedy w ogóle mogą spodziewać się tego debiutu. Tajemnicę tą mógł zdradzić jeden z pracowników, który swego czasu pomagał studiu popularnego japońskiego reżysera.

Datę premiery Death Stranding 2 mógł zdradzić były pracownik PlayStation Studios Visual Arts

Death Stranding 2 data premiery
Fragment profilu Franka Alibertiego w serwisie ArtStation — wzmianka na temat premiery Death Stranding 2

Informacja ta wyszła za sprawą byłego pracownika PlayStation Studios Visual Arts — Franka Alibertiego — który w ostatnim czasie zaktualizował swoje portfolio w serwisie ArtStation. Na jego profilu pojawiły się informacje na temat gier, nad którymi przyszło mu pracować wraz z zakładaną datą premiery oraz „okładką”. W efekcie tego wiemy, że Death Stranding 2 prawdopodobnie trafi do rąk graczy w 2024 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poza tym dowiedzieliśmy się, że deweloperzy PlayStation pracują także nad dwiema innymi, niezapowiedzianymi jeszcze pozycjami. Pierwsza z nich ma być pierwszoosobowym FPS-em, druga zaś kooperacyjną strzelanką z perspektywy trzeciej osoby. Co ciekawe, mają to być produkcje z segmentu AAA i również mają pojawić się w 2024 roku.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS4

Oczywiście na ten moment nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy zamieszczona data była faktycznie zakładana przez zespół deweloperski kierowany przez Kojimę. Równie dobrze mógł to być placeholder zamieszczony przez Alibertiego. Jednocześnie w sieci nie brakuje komentarzy osób, które twierdzą, że 2024 rok jest jak najbardziej realny. Na ten moment nie pozostaje nic innego jak wyczekiwać dalszych (i najlepiej oficjalnych) doniesień na temat daty premiery Death Stranding 2.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.