Death Stranding 2 zmienia znaczenie słowa z tytułu gry. Hideo Kojima mówi o kontynuacji hitu z 2019 roku

Death Stranding 2

Death Stranding 2 powstaje w spokoju już od jakiegoś czasu. Na grę rzecz jasna będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak ostatnio Hideo Kojima opowiedział co nieco na jej temat.

Nowości w Death Stranding 2. Gra zmieni znaczenie słowa „Strand”

Death Stranding 2

Niestety Hideo Kojima nie zdradził nam większych konkretów na temat Death Stranding 2. W rozmowie z japońskim portalem Natalie mniej więcej opowiedział jednak, czego możemy spodziewać się po grze.

Najpierw wrócił jednak pamięcią do pierwszej odsłony serii, gdzie muzyka wykorzystywała sposób prezencji znany z filmów. Później wypowiedział się na temat kamery.

Jeśli kamera jest cofnięta zbyt daleko, perspektywa zmienia się i trudno jest grać, więc zwykle tego nie robimy, ale udało nam się to osiągnąć, zachowując równowagę z efektem kinowym. Chciałem zastosować coś, czego nigdy wcześniej nie było w grach ani filmach.

Hideo Kojima

Kojima ujawnił ponadto, że teraz jego zespół wymyślił „coś jeszcze bardziej interesującego” i myśli o „zrobieniu czegoś nowszego w sequelu”. Następnie twórca ponownie potwierdził, że scenariusz Death Stranding 2 musiał zostać zmieniony przez ostatnią pandemię koronawirusa.

W Death Stranding połączenie było sprawiedliwością, ale wraz z katastrofą koronawirusa, (kwestia) remote i inne pseudopołączenia zaczęły być podkreślane. Z drugiej strony czułem, że takie pseudopołączenia same w sobie nie przyniosą spełnienia w życiu podobnym do ludzkiego. Czułem, że istoty ludzkie muszą się wydostać i poruszać w świecie zewnętrznym.

Hideo Kojima

Właśnie w powyższym celu gra zmieni znaczenie tytułowego „Strand”. Deweloper pochylił się nad tym punktem, opisując, że chodzi o „połączenie”.

Izolacja i fragmentacja trwają, a świat zmienia się drastycznie. A wraz z niemożnością powrotu do oryginalnego świata, ponownie myślałem o „połączeniu”, a znaczenie „Strand” zmienia się w Death Stranding 2. Pod koniec zwiastuna pojawia się wiadomość: „Czy powinniśmy byli się połączyć?” i to właśnie chcę przekazać w drugiej grze.

Hideo Kojima

Zobacz też: Gry podobne do Tomb Raider

Kup Death Stranding

Tymczasem przypomnijmy, że Death Stranding 2 pojawi się wyłącznie na PS5. Nie znamy jeszcze daty premiery gry, ale jeden z pracowników PlayStation Studios Visual Arts Frank Aliberti wskazał, że może się ona wydarzyć już w 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.