Demon’s Souls Remake trafi na PC i PS4? W kodzie gry odnaleziono bardzo ciekawe wzmianki

Demon's Souls Remake

Jeżeli chodzi o najlepsze gry soulslike, to Demon’s Souls Remake plasuje się w ścisłej czołówce. Ta wysoko oceniana produkcja ukazała się w 2020 roku jedynie na PlayStation 5, ale teraz moderzy dokopali się do bardzo interesujących wzmianek w kodzie źródłowym gry. Wynika z nich, że produkcja została najprawdopodobniej odpalona na PS4 i PC.

Demon’s Souls Remake na PC to bardzo możliwy scenariusz, premiera na PS4 już mniej

Zwiastun Demon’s Souls Remake

Ostatnio zabezpieczenia PS5 zostały złamane, dzięki czemu moderom udało się dobrać do plików na dysku z Demon’s Souls Remake – w tym potencjalnie wyciętej zawartości, m.in. przedmiotów takich jak Chieftain’s Ring, Fractured Binding czy Prophetic Fragment. Najciekawsze jest jednak to, że przy okazji „badacze” znaleźli w kodzie źródłowym gry wzmianki o wersji na PC (DirectX) i PlayStation 4 (ustawienia wydajności). Sugerują one, że Demon’s Souls Remake zostało odpalone na tych platformach lub przynajmniej było do tego przygotowywane.

Przeczytaj też: Jak przyspieszyć komputer

Jak powszechnie wiadomo, ostatecznie gra ukazała się jedynie na PlayStation 5. Czy odnalezione wzmianki oznaczają, że Demon’s Souls Remake zadebiutuje na PC i PS4? Niestety na ten moment to żadne potwierdzenie, choć odkrycie na pewno rozbudza nadzieje. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że o ile wersja na konsolę Sony 8. generacji jest mało prawdopodobna, tak wydanie na komputery zdecydowanie ma szansę pojawić się na sklepowych półkach. W końcu Japończycy coraz śmielej rozpychają się na rynku pecetowym.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.