Denuvo usunięte z trzech kolejnych gier. Hity Capcomu oraz Square Enix bez znanego zabezpieczenia DRM

Resident Evil VIllage

Denuvo może być skutecznym zabezpieczeniem antypirackim, ale często jest też jednocześnie zmorą także dla uczciwych graczy. Wynika to oczywiście ze znanego faktu powodowania problemów technicznych przez właśnie to zabezpieczenie DRM. Teraz o jego usunięciu z trzech swoich gier zdecydowała natomiast dwójka japońskich deweloperów: Square Enix oraz Capcom.

Denuvo usunięte z Resident Evil Village, Valkyrie Elysium i Triangle Strategy

Zwiastun Resident Evil Village

Usunięcie Denuvo z Resident Evil VIllage, Valkyrie Elysium i Triangle Strategy nie zostało nigdzie oficjalnie ogłoszone, ale zweryfikował je portal SteamDB. Nie znamy oficjalnych powodów takiej decyzji, więc możemy się jedynie domyślać.

W przypadku produkcji Capcomu mogło przykładowo chodzić o problemy techniczne, które powodowało Denuvo. Kłopoty z wydajnością były na tyle poważne, że aż zmusiły deweloperów do wydania aktualizacji optymalizującej działanie tego zabezpieczenia DRM w Resident Evil Village.

Zobacz też: Gry podobne do Minecraft

Być może powyżsi twórcy uznali też, że ich gry nie muszą być dłużej ochraniane przez Denuvo. Może tak się dziać zwłaszcza w przypadku większych produkcji AAA, gdzie duża część przychodów z nich pochodzi z zamówień przedpremierowych oraz sprzedaży w pierwszym dniu premiery.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.