Beta Diablo 4 bez tajemnic! Poznaliśmy wymagania sprzętowe oraz atrakcje, które zaoferują testy gry

Diablo 4

Do premiery Diablo 4 pozostało już niewiele ponad trzy miesiące, a deweloperzy pracujący nad grą starają się zapewnić nam ostatnio jak najwięcej informacji na temat swojego nadchodzącego dzieła. Przykładem takich działań jest bez opublikowany ostatnio materiał prezentujący różnorodność świata Sanctuarium. Teraz przy okazji zbliżających się beta-testów ujawniona została kolejna garść informacji, które powinny zainteresować wszystkich, którzy zamierzają wziąć w nich udział.

Blizzard przygotował nagrody dla osób biorących udział w beta-testach Diablo 4

Diablo 4
Diablo 4

Beta-testy Diablo 4 podzielone będą na dwie tury, gdzie pierwsza w dniach 17-20 marca dedykowana będzie osobom, które zdecydowały się na zakup przedpremierowej edycji; druga tura, która odbędzie się w dniach 24-27 marca przeznaczona jest wszystkim chętnym.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Fabularnie do dyspozycji graczy będzie Prolog oraz pierwszy akt zabawy, a postaci będą mogły maksymalnie uzyskać 25 poziom doświadczenia. Łącznie na całe konto będzie można stworzyć aż 10 różnych bohaterów, lecz progres popełniony podczas bety nie zostanie przeniesiony do premierowego wydania Diablo 4.

Ciekawą informacją jest fakt, że podczas beta-testów dostępna będzie opcja zabawy w ramach lokalnej kooperacji, czyli wspólnej gry na „jednej kanapie” z przyjacielem. W takich przypadkach dostęp do bety musi posiadać tylko jedna z osób, druga zaś będzie musiała zalogować się do swojego konta Battle.net.

Diablo 4
Diablo 4

Do przetestowania będzie także sieciowy tryb kooperacji dla maksymalnie 4 graczy jednocześnie. W przeciwieństwie do wymienionej wyżej opcji „kanapowego grania”, w tym przypadku każdy z członków grupy będzie musiał mieć dostęp do bety.

Interesująco prezentuje się kwestia nagród dla wszystkich, którzy wezmą udział w beta-testach Diablo 4. Twórcy przewidzieli aż trzy specjalne upominki — każdy z nich za dotarcie lub osiągnięcie jednego konkretnego celu.

 • Tytuł Pierwsza ofiara — należy dotrzeć do Kiowosadu jedną postacią
 • Tytuł Wczesny Odkrywca — należy zdobyć 20 poziom doświadczenia jedną postacią
 • Przedmiot Kosmetyczny Licha Watacha — należy zdobyć 20 poziom doświadczenia jedną postacią

Warto także wspomnieć, że wszystkie zdobyte podczas beta-testów nagrody pojawią się na kontach graczy w dniu premiery Diablo IV.

Beta Diablo 4 nie będzie wymagać zbyt mocarnych pecetów

Diablo 4
Diablo 4

Miłym zaskoczeniem dla niektórych graczy może być fakt, że beta Diablo 4 nie będzie wymagała zbyt mocarnych pecetów. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że minimalna konfiguracja sprzętowa, która umożliwią rozgrywkę w rozdzielczości natywnej 1080p i 30 kl./s, będzie musiała być wyposażona w co najmniej dziesięcioletnią kartę graficzną Nvidia GTX 660.

Ciekawą adnotacją jest także fakt, iż gra będzie próbowała się uruchomić, nawet jeśli sprzęt nie spełni minimalnych wymagań. Trzeba będzie się jednak liczyć z tym, że wrażenia płynące z rozgrywki mogą znacząco odbiegać od oczekiwań. Pełne zestawienie wymagań sprzętowych prezentuje się następująco:

Beta Diablo 4 – minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-8100
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Miejsce na dysku: 45 GB wolnego miejsca na dysku SSD
 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Wersja DirectX: 12

Beta Diablo 4 – rekomendowane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i5-4670K lub AMD R3- 1300X
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 470
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Miejsce na dysku: 45 GB wolnego miejsca na dysku SSD
 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Wersja DirectX: 12

Przeczytaj też: Gry na PSP

Blizzard zapowiedział, że bliżej terminu startu bety Diablo 4 będzie udostępniał nowe informacje na temat atrakcji, które pojawią się w grze. Jednocześnie deweloperzy przypomnieli, że osoby, które otrzymały kod umożliwiający dostęp do bety w dniach 17-20 marca mogą go zrealizować pod tym adresem. Zamierzacie przetestować Diablo 4 podczas nadchodzących beta-testów? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.