Diablo 4 bez „krowiego poziomu”. Blizzard odpowiedział na pytania graczy

Diablo 4

Premiera Diablo 4 odbędzie się 6 czerwca 2023 roku, a przez ostatnie dwa weekendy marca gracze mieli możliwość wzięcia udziału w beta-testach, które zostały już przez Blizzarda podsumowane. Studio aktywnie promuje swoją najnowszą grę i tym razem wzięli udział w panelu dyskusyjnym w serwisie WoWHead. Z odpowiedzi udzielonych przez przedstawicieli Blizzarda dowiadujemy się, że w Diablo 4 zabraknie słynnego poziomu.

Na krowi poziom w Diablo 4 jak na razie nie mamy co liczyć

Krowi poziom w Diablo 3

Historia „krowiego poziomu” sięga pierwszej części Diablo, kiedy to fani trollowali innych graczy wymyślając, że można taki poziom znaleźć i walczyć z krowami. Oczywiście nic takiego nie istniało, a Blizzard potwierdził, że „krowiego poziomu nie ma”. Jednak w kontynuacjach Diablo, twórcy umieszczali „krowie easter-eggi”, które cieszyły się olbrzymią popularnością wśród graczy. Nawiązania do tego klasycznego żartu możemy znaleźć w innych grach, m.in. Starcraft 2 Wings of Liberty, World of Warcraft czy Goat Simulator.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie ma się co dziwić, że fani gry oczekiwali, że w Diablo 4 również pojawi się „krowi level”. Niestety podczas panelu dyskusyjnego reżyser Joe Shely oraz menadżer Rod Fergusson potwierdzili, że takiego poziomu nie będzie, ale nie wykluczyli go w przyszłości.

Zaraz po premierze Diablo 4 postawi na mroczny i wiarygodny świat. Krowi poziom, skrzydła czy zwierzaki zaburzają wiarygodność. Wraz z dalszym rozwojem gry atmosfera zostanie poluzowana.

Blizzard

Krowiego poziomu póki co nie będzie, ale nie został on całkowicie odrzucony. Oprócz tego z panelu dyskusyjnego dowiadujemy się również, że w przyszłości mają powstać tablice najlepszych wyników, aby śledzić postępy graczy. Innym pomysłem dla Diablo 4 jest rozbudowa atrakcji dla klanów. Na razie jednak ekipa Blizzarda pracuje nad infrastrukturą serwerów oraz balansem klas postaci i poziomu trudności.

Zobacz też: Sposoby na tani PS Plus

Do premiery Diablo 4 pozostało 61 dni. Gra wyjdzie na Xboxach Series X|S, Xboxa One, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Na koniec zachęcamy do przeczytania naszej opinii o beta-testach Diablo 4.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.