Diablo 4 najlepiej sprzedającą się grą w historii Blizzarda! Poznaliśmy niesamowite statystyki

Diablo 4

Dziś wielki dzień dla fanów legendarnej serii Diablo. Jesteśmy bowiem świadkami długo wyczekiwanej oficjalnej premiery czwartej odsłony cyklu, która ponadto została przyjęta dobrze przez graczy i recenzentów. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, bo – jak się właśnie okazało – Diablo 4 jest także najlepiej sprzedającym się tytułem w historii Blizzarda.

Diablo 4 najszybciej sprzedającą się grą wyprodukowaną przez Blizzard w historii

Zwiastun Diablo 4

Nie ulega wątpliwości, że Diablo 4 to jedna z największych tegorocznych premier. Ma to też swoje potwierdzenie w oficjalnych statystykach Blizzarda, który właśnie poinformował nas, że to teraz najszybciej sprzedająca się gra w historii całego studia.

Już teraz jest to najszybciej sprzedająca się gra wszech czasów firmy Blizzard Entertainment, z najwyższą sprzedażą egzemplarzy przedpremierowych Blizzarda w historii zarówno na konsolach, jak i na PC. W ciągu czterech dni od rozpoczęcia wczesnego dostępu 2 czerwca w Diablo IV grano przez 93 miliony godzin, czyli ponad 10 000 lat – jest to odpowiednik grania 24 godziny na dobę od początku ludzkiej cywilizacji!

Blizzard Entertainment

Co więcej, dyrektor generalny marki Diablo Rod Fergusson nazwał ten moment „wiekopomną chwilą” dla twórców jej czwartej odsłony. Rzeczywiście należy przyznać, że wykonali oni kawał dobrej roboty, co widać w odbiorze produkcji przez fanów oraz dziennikarzy.

Sukces ten z pewnością był wart odnotowania, ale deweloperzy nie zamierzają spocząć na laurach. Zaledwie dziś zapowiedziano również, że już po premierze Diablo 4 doczeka się nowych oraz ulepszonych funkcji graficznych.

Start gry nie był jednak w pełni udany. Jeszcze przed jej premierą dostęp do wcześniejszej rozgrywki otrzymali użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup droższych wydań produkcji. Wtedy okazało się, ze użytkownicy PS4 i PS5 mają z nią istotny problem.

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Kup Diablo 4

Pozostaje nam więc liczyć, że teraz już wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem Blizzarda. Tym bardziej że Diablo 4 ma jeszcze otrzymać dwa pełnoprawne dodatki.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.