Premiera Diablo 4 pójdzie gładko? Blizzard przekonuje, że serwery staną na wysokości zadania

Diablo 4

Ostatnie beta testy Diablo 4 zaskoczyły graczy. Blizzard stanął bowiem na wysokości zadania i tym razem użytkownicy nie mieli większych problemów z dostaniem się na serwery. Nic więc dziwnego, że deweloperzy podchodzą optymistycznie do zbliżającej się wielkimi krokami premiery. Twórcy przekonują bowiem, że są świetnie przygotowani do nadchodzącego debiutu najnowszej odsłony serii Diablo.

Blizzard wierzy w „płynną premierę” Diablo 4. Deweloperzy są pewni mocy swoich serwerów

Diablo 4 – zwiastun klas postaci

John Mueller oraz Joe Piepiora – odpowiednio dyrektor artystyczny i zastępca reżysera gry – w rozmowie z redakcją Eurogamer podkreślili, że wszystkie przeprowadzone do tej pory testy pozwoliły zespołowi zgromadzić informacje niezbędne do zapewnienia „płynnej premiery”. Ostatnia beta zdaje się potwierdzać słowa deweloperów i pozwala wierzyć, że debiut Diablo 4 faktycznie będzie pozbawiony większych komplikacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podczas rozmowy Piepiora dodał także, że Blizzard od ponad roku testował możliwości serwerów m.in. przy pomocy milionów botów. Zastępca reżysera gry podkreślił jednak, że publiczne testy z udziałem prawdziwych graczy pozwoliły zgromadzić znacznie więcej danych, dzięki którym Diablo 4 powinno zadebiutować na rynku bez większych problemów.

Zobacz też: Najlepsze tablety do gier

Oficjalna premiera Diablo 4 zaplanowana jest na 6 czerwca 2023 roku. Warto jednak pamiętać, że gracze, którzy zdecydują się na zakup wersji Deluxe lub Ultimate, będą mogli rozpocząć swoją przygodę z nową odsłoną serii Diablo już 2 czerwca 2023 roku. Nadchodząca produkcja Blizzarda zmierza natomiast na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.