Beta testy Diablo 4 zaskoczyły graczy. „Atak na serwery” zakończył się zwycięstwem Blizzarda

Diablo 4

W ten weekend odbyły się ostatnie, otwarte beta testy najnowszej części Diablo. Blizzard zapraszał graczy na „zmasowany atak na serwery”, gdyż chciał przetestować, jak poradzą sobie one podczas premiery produkcji. Choć warto zauważyć, że użytkownicy nie przypuszczali po ostatnich betach, że wydawca poradzi sobie z „oblężeniem”, tak po komentarzach na Reddicie można uznać, że wyszło naprawdę dobrze.

Beta testy Diablo 4 zakończone sukcesem Blizzarda — serwery wytrzymały oblężenie

Zwiastun Diablo 4

W marcowych beta testach Diablo 4 gracze spędzili łącznie prawie 62 miliony godzin, więc można mówić o naprawdę dużym zainteresowaniu, choć użytkownicy zauważyli liczne problemy. Blizzard jednak zareagował na te doniesienia i wydał szereg aktualizacji w celu poprawy wydajności. Tym razem deweloperzy chcieli przetestować, jak poradzą sobie serwery podczas „zmasowanego ataku”, którego spodziewają się podczas premiery.

Choć gracze spodziewali się, że serwery Diablo 4 nie podołają temu zadaniu, tak wśród komentarzy na Reddicie możemy wyczytać, że „oblężenie” zakończyło się zwycięstwem Blizzarda:

„Zgodnie z zapowiedzią liczyłem na problemy z siecią, niekończącą się kolejkę do wejścia do gry, serwery miały być przeciążone, a Diablo 4 miało być niegrywalne. A co otrzymałem? Płynne logowanie, krótki czas ładowania i po prostu nieistniejące opóźnienia. To tak jakbym pobrał gotową grę, a nie brał udział w beta testach”.

AnotherSoftEng

Pod całym wątkiem możemy przeczytać, że użytkownicy zgadzają się co do płynności oraz krótkiego czasu oczekiwania na dołączenie do rozgrywki. Warto zauważyć, że nie mamy oficjalnych danych na temat tego, ile osób wzięło udział we wspomnianych beta testach Diablo 4, a nawet wśród komentarzy pojawiają się takie, że majowy „atak na serwery Blizzarda” nie cieszył się wcale tak dużą popularnością ze względu na premierę The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do League of Legends

Warto przypomnieć, że na polskich graczy czekała miła niespodzianka, gdyż narratorem w Diablo 4 został Piotr Fronczewski. A Wy braliście udział w „ataku na serwery”? Dajcie znać w komentarzach, czy spotkaliście się z opóźnieniami!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ostatnia szansa - koniec promocji 12 czerwca!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.