Szanowni Państwo, to jest profesor polskiego dubbingu! Piotr Fronczewski został narratorem w Diablo 4

Diablo 4 Piotr Fronczewski

W ten weekend odbyły się kolejne beta testy najnowszej gry Activision Blizzard – Diablo 4. Twórcy chcieli sprawdzić, czy serwery wytrzymają oblężenie graczy, a użytkownicy mogli ogrywać pierwszy rozdział produkcji. Na Polaków czekała natomiast miła niespodzianka, gdyż w polskim dubbingu narratorem został legendarny Piotr Fronczewski.

Polski dubbing w Diablo 4 – narratorem został Piotr Fronczewski

Piotr Fronczewski w roli narratora w Diablo IV

Chociaż ostatnio informowaliśmy, że gier z pełną polską lokalizacją nie jest za wiele, tak mimo wszystko sytuacja zdaje się poprawiać. W najnowszej części Diablo ponownie otrzymamy polski dubbing, a narratorem okazał się nie kto inny jak Piotr Fronczewski.

Piotr Fronczewski to aktor, którego możemy kojarzyć z wielu produkcji, jak obowiązkowy podczas każdej Wielkanocy „Znachor”, czy popularna „Rodzina Zastępcza”. Jednak Fronczewski słynie także z dubbingu m.in. w grach, a jego legendarne już „przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę” w Baldur’s Gate, czy intro „Kolekcji Klasyki”, zna większość rodzimych graczy.

Fakt polskiego dubbingu w Diablo IV może cieszyć, tym bardziej że w wielu grach takich jak np. Wiedźmin, Uncharted, czy we wspomnianej serii od Activision Blizzard, głosy naszych rodzimych aktorów prezentują się naprawdę porządnie.

Zobacz też: Najlepsze kamerki samochodowe

Na koniec przypomnijmy, że Diablo IV zadebiutuje 6 czerwca 2023 roku. Produkcja zmierza na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxy Series X|S, Xboxa One oraz PC. A Wy gracie z polskim dubbingiem, gdy tylko ten jest dostępny? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.