Diablo 4 na porównaniach graficznych. Gra daje radę nawet na konsolach poprzedniej generacji

Diablo 4

Miniony już weekend dla wielu graczy stał pod znakiem zagrywania się w betę Diablo 4, która dostępna dla posiadaczy przedpremierowego wydania gry. Ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem doprowadziło do sporych problemów z serwerami, z którymi Blizzard starał się usilnie walczyć. Kiedy kurz związany z testami gry opada, można bliżej przyjrzeć się, jak czwarta odsłona przygód w świecie Sanktuarium wypada na poszczególnych platformach.

Porównania graficzne Diablo 4 na PC oraz konsolach ósmej i dziewiątej generacji

Diablo 4 – porównanie wersji PC oraz konsol dziewiątej generacji

Porównania grafiki i wydajności PC oraz konsol dziewiątej generacji pokazują, że Diablo 4, nawet jeśli nie oferuję oszałamiającej grafiki, to nadal potrafi ucieszyć poziomem szczegółów oraz jakością takich elementów jak chociażby cienie.

Diablo 4 – porównanie wydań na konsole PS5 i PS4

Ponadto najnowsze dzieło Blizzarda nie ma żadnych problemów z utrzymaniem stabilnych 60 kl./s w „mniej stresowych” lokalizacjach nawet na Xbox Series S. Co ważne nawet podczas starć produkcja nie „gubi” żadnych fpsów na konsolach.

Diablo 4 – porównanie wydań na Xbox One oraz Xbox Series X|S

Posiadacze sprzętów z poprzedniej generacji również powinni mieć powody do zadowolenia, bo Diablo 4 na PS4 oraz Xbox One trzyma stabilne 30 kl./s co jest zadowalającym standardem, który zapewnia komfortową rozgrywkę. Na uwagę zasługuje także fakt, iż oprawa wizualna produkcji — nawet jeśli nieco uboższa od wydań na nowsze konsole — nadal stoi na naprawdę zadowalającym poziomie.

Przeczytaj też: Gry bijatyki

Beta dla posiadaczy preorderów potrwa do dzisiejszego wieczora, dokładnie do godziny 21:00 czasu polskiego. Otwarte testy, do których przystąpić będą mogli wszyscy zainteresowani, odbędą się w dniach 24-26 marca 2023 roku. Na koniec przypominamy, że na premierę pełnej wersji Diablo 4 trzeba będzie poczekać do 6 czerwca 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.