Niespodziewane problemy techniczne w Diablo 4. Gracze czekali w ogromnych kolejkach

Diablo 4

Najnowsza produkcja Blizzarda zadebiutowała 6 czerwca 2023 roku i mimo pewnych obaw, przy okazji premiery pojawiło się znacznie mniej przeciwności, niż początkowo zakładano. Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak zbyt długo, bowiem już wczoraj spora część graczy zgłaszała problemy techniczne z funkcjonowaniem Diablo 4. Sytuacja wywołała niemałe poruszenie, w związku z czym twórcy musieli szybko zareagować na zaistniałe komplikacje.

Niekończące się kolejki w Diablo 4 znów zaskoczyły graczy i twórców

Choć Blizzard zapewniał, że serwery są przygotowane na przyjęcie ogromnej ilość zainteresowanych, wczoraj przed godziną 23:00 czasu polskiego pojawiły się niespodziewane kłopoty. Jak się okazuje, gracze Diablo 4 zaczęli zgłaszać spore problemy techniczne z działaniem tytułu. Brak możliwości zalogowania się do gry powodował powstawanie niekończących się kolejek oraz wyskakiwanie komunikatu o błędzie 300202. Twórcy krótko po tym wystosowali oświadczenie na Twitterze, w którym zapewnili, że pracują nad wyeliminowaniem przeszkód.

Jednak jak się okazało, deweloperzy w celu odciążenia serwerów musieli początkowo ograniczyć liczbę osób, które próbowały zalogować się do gry. Intensywne prace nad naprawą trwały do godziny 2:00 w nocy, zatem można przypuszczać, że wielu graczom nie było dane cieszyć się tego dnia przygodami w świecie Sanktuarium. W następstwie tych wydarzeń Blizzard oficjalnie przeprosił za niedogodności i podziękował za cierpliwość.

Zagadką pozostaje natomiast źródło zaistniałych problemów technicznych. Serwery Diablo 4 przestały funkcjonować prawidłowo zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Choć nie poznaliśmy powodów, dla których tak się stało, na ten moment Diablo 4 działa bez zarzutów. Szybko została również udostępniona aktualizacja usprawniająca stabilność gry oraz przywracająca walkę z ostatecznym bossem, która kilka dni temu musiała zostać czasowo wyłączona w celu jej dopracowania.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Diablo 4

Wygląda na to, że serwery Diablo 4 nie do końca są tak solidne, jak obiecał Blizzard. Mimo braku wyraźnej przyczyny problemów taka sytuacja może być dla miłośników gry alarmująca. Pozostaje trzymać kciuki za to, aby od tej pory produkcja działała poprawnie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.