Rosną oceny Diablo 4 na Steamie! Popularność gry zwiększyła się dzięki darmowemu dostępowi

diablo 4 steam

Diablo 4 w październiku zadebiutowało na Steamie. Premiera nie należała jednak do udanych – zainteresowanie użytkowników platformy wokół tytułu nie było wysokie, a pojawiające się recenzje były dość mieszane. Teraz jednak Diablo 4 zdaje się odzyskiwać popularność, a to mogło wydarzyć się za sprawą darmowego dostępu do tytułu.

Darmowy dostęp do Diablo 4 zwiększył popularność gry na platformie Steam. Rosną też oceny

Zwiastun Diablo 4

W ramach specjalnej akcji do 28 listopada można wypróbować Diablo 4 za darmo. Dotyczy to wszystkich platform, jednak jeśli chodzi o Steam, można zauważyć znaczny skok popularności gry na platformie. W dodatku pojawiające się w ostatnim czasie recenzje są o wiele bardziej pozytywne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Darmowy dostęp do Diablo 4 na Steamie sprawił, że ustanowiony został nowy rekord – według serwisu SteamDB jednocześnie bawiło się nawet 23 tysiące graczy. Oferta przyciągnęła więc sporo zainteresowanych, a wraz z rosnącą popularnością pojawiły się nowe recenzje na platformie.

Biorąc pod uwagę ostatnie 30 dni, 71% z ponad 3600 ocen jest pozytywnych. Warto przypomnieć, że tuż po premierze Diablo 4 na Steamie jedynie 58% zachwalało produkcję Blizzarda. Wygląda więc na to, że wielu użytkownikom platformy, którzy mogli przetestować grę w ramach darmowego dostępu, produkcja przypadła do gustu.

Po darmowym okresie próbnym Diablo 4 liczby z pewnością nieco się zmienią, jednak sądząc po niezłym odbiorze nowych graczy, część z nich może skusić się na zakup produkcji. Zainteresowani mogliby teraz dodatkowo skorzystać z promocji, w której tytuł jest dostępny w cenie 209,40 zł na Steamie.

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Inną kwestią pozostaje fakt, w jakim stopniu najnowsze oceny są miarodajne. Darmowy dostęp umożliwia osiągnięcie maksymalnie 20 poziomu, a jak pamiętamy, gracze narzekali w dużej mierze na endgame i brak „prawdziwej zawartości”. Tak czy inaczej, specjalna akcja umożliwia sprawdzenie fragmentu gry i samodzielną ocenę.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.