Diablo 4 nie pozwoli już na szybkie levelowanie. Blizzard przywraca balans w grze

Diablo 4 Lilith i Eliasz

Premiera Diablo 4 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a produkcja już zyskała miano najlepiej sprzedającej się gry w historii Blizzarda. Wobec tego pojawia się coraz więcej chętnych do zagrania w ten popularny tytuł, jednak nie każdy jest skłonny poświęcić dużo czasu na rozwój swojej postaci. Okazuje się, że niektórzy gracze wykorzystywali pewien element mechaniki, który umożliwiał szybkie zdobywanie doświadczenia. Blizzard postanowił zrobić z tym porządek.

Szybkie wbijanie poziomów w Diablo 4 to przeszłość. Blizzard wprowadził poprawki

Zwiastun Diablo 4

W przypadku rozbudowanych produkcji nietrudno o drobne niedociągnięcia, które mogą zaburzać równowagę gry. Dość często zdarza się, że odkryte przez fanów błędy w mechanice umożliwiają pominięcie pewnych elementów rozgrywki i szybsze osiągnięcie pożądanych efektów. Taka sytuacja wydarzyła się również w kontekście Diablo 4, bowiem jak się okazało, gracze odkryli metodę szybkiego levelowania postaci przy wykorzystaniu potworów o nazwie Nosiciele Roju.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sposób ten opierał się na utrzymywaniu przy życiu Nosiciela, który podczas ataku wypuszczał chmary owadów. Te okoliczności umożliwiały bezustanne pokonywanie słabych insektów, dzięki czemu gracze zapewniali sobie łatwy dostęp do punktów doświadczenia. Te działania przyciągnęły jednak uwagę twórców, którzy postanowili naprawić błąd w wydanym 8 czerwca 2023 (wczoraj) hotfixie.

Wspomniana łatka nie tylko odebrała graczom możliwość szybkiego wbijania poziomów, ale także wprowadziła kilka innych zmian. Twórcy postanowili między innymi zmienić balans finalnego bossa gry, któremu zredukowano liczbę punktów zdrowia, jednocześnie podwyższając siłę zadawanych przez niego obrażeń. Naprawiono również błąd związany z nieprawidłowym teleportowaniem się postaci pomiędzy różnymi poziomami lochów.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Jak widać, Blizzard szczególnie dba o zachowanie balansu i jak najlepsze doświadczenia z gry. Biorąc pod uwagę rozmiar produkcji, z pewnością pojawi się jeszcze kilka aktualizacji wprowadzających większe lub mniejsze poprawki. Czas pokaże, czy fani Diablo 4 nie znajdą kolejnego sposobu na ułatwienie sobie rozgrywki.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.