Nikt nie chce pudełkowego Diablo 4. Aż 93% sprzedanych kopii to wydania cyfrowe

Diablo 4

Diablo 4 miało z całą pewnością jedną z najbardziej udanych i największych premier w tym roku. I choć produkcja jest jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii Blizzarda, nie w każdym zestawieniu ląduje w czołówce. Okazuje się bowiem, że według najnowszych danych sprzedażowych z Wielkiej Brytanii, Diablo 4 nie przoduje wśród najchętniej kupowanych gier w wersjach pudełkowych.

Gracze chętniej sięgają po wydanie cyfrowe Diablo 4. Dane z Wielkiej Brytanii pokazują sprzedaż fizycznych kopii gier

Zwiastun Diablo 4

Portal Gamesindustry.biz podzielił się właśnie najnowszymi danymi dotyczącymi sprzedaży gier w fizycznej dystrybucji w Wielkiej Brytanii. Według listy, na pierwszym miejscu znajduje się The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które w zeszłym tygodniu na krótki moment zostało wyprzedzone przez Final Fantasy 16. Produkcja Square Enix sprzedała się jednak w wersji pudełkowej o 78% gorzej względem poprzedniego tygodnia i teraz wylądowała na drugiej pozycji.

Dodatkowo co ciekawe, na liście najchętniej kupowanych na brytyjskim rynku produkcji w pierwszej 10. nie znalazło się Diablo 4, ponieważ aż 93% graczy sięgnęło po cyfrową wersję tytułu. Choć tytuł Blizzarda był niezwykle ciepło przyjęty, najwyraźniej fanom tytułu w Wielkiej Brytanii nie zależało aż tak bardzo na fizycznych kopiach gry. Wygląda na to, że tradycyjne nośniki są coraz rzadziej wybierane przez graczy, ustępując miejsca wersjom cyfrowym.

Sprzedaż pudełkowych wersji gier w Wielkiej Brytanii w tygodniu do 1 lipca 2023 roku:

  1. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  2. Final Fantasy 16 
  3. AEW: Fight Forever
  4. God of War Ragnarok
  5. Mario Kart 8: Deluxe
  6. FIFA 23
  7. Story of Seasons: A Wonderful Life
  8. Hogwarts Legacy
  9. Call of Duty: Modern Warfare 2
  10. Sonic Origins Plus

Najwyżej na liście, jeśli chodzi o zeszłotygodniowe nowości, uplasowało się AEW: Fight Forever, czyli gra wrestlingowa. Kolejnym tytułem świeżo po premierze jest również Story of Seasons: A Wonderful Life, który stanowi remake uwielbianego Harvest Moon z 2003 roku. Wśród najlepiej sprzedających się gier w wydaniach pudełkowych w Wielkiej Brytanii są jednak także nieco starsze tytuły takie jak God of War Ragnarok czy Hogwarts Legacy.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup Diablo 4

Najnowsze dane z Wielkiej Brytanii mogą zatem sugerować pewien kierunek w trendach zakupowych graczy – zaledwie 7% z nich zdecydowało się na zakup Diablo 4 w wersji pudełkowej. A Wy wolicie kupować gry w wydaniach cyfrowych czy fizycznych? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.