Na Diablo 5 „nie będziemy czekać tak długo”! Blizzard zapowiada nadchodzące nowości

Diablo 4

Do tej pory, przez 27 lat ujrzeliśmy jedynie cztery części serii, którą pokochali gracze. Pierwsze Diablo ukazało się w 1996 roku i sądząc po cyklu wydawniczym, piątej odsłony moglibyśmy spodziewać się w teorii nawet za dziesięć lat. Okazuje się jednak, że może być zgoła inaczej – prawdopodobnie na Diablo 5 nie będziemy musieli tak długo czekać.

Pomiędzy Diablo 4 i Diablo 5 nie będzie już długiej przerwy, według szefa Blizzarda

Prezes Blizzarda, Mike Ybarra, podzielił się obiecującymi wieściami dla fanów serii Diablo, zapowiadając, że nie czekają nas długie oczekiwania na piątą odsłonę gry. Jak napisał w odpowiedzi na Tweeta naczelnego redaktora IGN, „nie będzie trzeba czekać tak długo między tytułami”. Dodatkowo Ybarra zasugerował, że Blizzard przygotowuje wiele nowości związanych z Diablo 4 „i nie tylko”.

Choć Ybarra nie mówi wprost o Diablo 5, kontekst wymiany zdań sugeruje, że właśnie o to chodziło prezesowi Blizzarda. Sukces Diablo 4 jasno pokazał, że zainteresowanie tą serią utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Warto przypomnieć, że gra ta stała się najlepiej sprzedającą się produkcją w historii Blizzarda. Może to mieć wpływ na przyspieszenie prac nad Diablo 5.

Niestety nie wiemy również dokładnie, jakie nowości szykuje dla nas Blizzard. Prawdopodobnie Mike Ybarra miał na myśli kolejne sezony rozgrywek w Diablo 4 lub nadciągające aktualizacje. Na ten moment pozostaje nam czekać na więcej informacji ze strony twórców – być może zaskoczą nas czymś zupełnie innym.

Zobacz też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup Diablo 4

Przypominamy, że do Diablo 4 wczoraj trafiła aktualizacja naprawiająca wiele błędów i ulepszająca klasę Druida. Warto również dodać, że od 20 lipca 2023 trwa pierwszy sezon rozgrywek.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.