Diablo Immortal miało osiągnąć kolejny wielki kamień milowy. Mikrotransakcje wśród graczy wciąż popularne

Diablo Immortal

Na początku tego miesiąca przedstawiono bardzo ciekawy raport, który potwierdził, że Diablo Immortal generuje codziennie mniej więcej milion dolarów. Jest to ogromna sumka, która miała pomóc Blizzardowi osiągnąć kolejny kamień milowy.

Diablo Immortal podobno wygenerowało przeszło 100 milionów dolarów

Raport Sensor Tower

Jak podaje firma Sensor Tower, Diablo Immortal – zainstalowane na ponad 20 milionach urządzeniach – miało od 2 czerwca zarobić 100 milionów dolarów. Aby przekroczyć tę barierę, Blizzard potrzebował dosłownie 8 tygodni, co jest świetnym wynikiem dla amerykańskiej korporacji. Jedynie Niantic w związku z Pokemon GO może pochwalić się lepszym wynikiem – osiągnięcie takiego sukcesu zajęło im jedynie 2 tygodnie, co zostało dobrze ukazane na powyższej infografice.

Sprawdź także: Jaka myszka do laptopa?

Zgodnie z wcześniejszymi raportami, najwięcej z mikropłatności w Diablo Immortal korzystają gracze odpowiednio ze Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i Japonii. Bardzo możliwe, że do tego grona niebawem dołącza Chiny, gdzie sieciowa, darmowa produkcja zadebiutowała z opóźnieniem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.