Kolejna afera w Diablo Immortal. Blizzard usuwa Wieczne kule zakupione ze stron trzecich

Diablo Immortal

Nie ma co ukrywać, że Diablo Immortal to produkcja, która wzbudza wśród graczy mieszane uczucia. Mimo tego Blizzard zdaje się nie zatrzymywać i dba o swoją grę, czego świadectwem jest ostatnia aktualizacja. Ostatnio deweloper postanowił zabrać się za wszystkich, którzy w nielegalny sposób kupują walutę premium. Robi to w dość brutalny sposób.

REKLAMA

Gracze Diablo Immortal, którzy kupowali Wieczne kule ze stron trzecich, mają teraz „debet” na koncie

Diablo Immortal sklep wewnątrz gry
Diablo Immortal, sklep wewnątrz gry

Na Redditowych wątkach niedawno pojawiły się świadectwa graczy, którzy mówią, że po zalogowaniu się do Diablo Immortal na ich koncie widniała ujemna liczba Wiecznych kul. „Problem” dotyka wyłącznie tych, którzy zakupu dokonywali na stronach trzecich, pomijając oficjalny sklep. Konta, które posiadają ten dość osobliwy debet, nie mogą między innymi brać udziału w wielu aktywnościach grupowych takich jak chociażby szczeliny. Zobowiązanie to można spłacić poprzez zakup odpowiedniej liczby kul w oficjalnym sklepie wewnątrz gry. Z doniesień poniektórych osób w przeszłości ukaranych w podobny sposób wynika, że jeśli dług na koncie nie zostanie uregulowany, to wówczas istnieje ryzyko jego usunięcia.

Przeczytaj też: Dysk SSD do laptopa

Niektórzy dotknięci karą gracze nie są zdziwieni całą sytuacją i akceptują karę, jaka została im wymierzona. Część z nich nawet się jej spodziewała. Zwracają oni jednak uwagę, że do całej sytuacji nie doszłoby, gdyby Blizzard nie podniósł w pewnym momencie cen Wiecznych kul. Jakby na to nie spojrzeć, tak trzeba przyznać, że cały proceder kupowania waluty premium poza oficjalnym sklepem jest absolutnie sprzeczny z regulaminem gry, jednak jak widać twórcy Diablo Immortal wiedzą, jak chronić swoje interesy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!