„Diablo Immortal na PC to żart” – gracze narzekają na brak podstawowych funkcji w grze

Diablo Immortal

Diablo Immortal pojawiło się na telefonach z systemem Android i iOS już dzień przed oficjalną premierą gry. Tytuł zebrał dość pozytywne opinie, więc humory przed debiutem hack’and’slasha na PC dopisywały posiadaczom komputerów osobistych. Niestety, ale wielu z nich po spędzeniu w Diablo Immortal pierwszych godzin nie jest już tak szeroko uśmiechniętych.

Diablo Immortal na PC nie grzeszy jakością

Diablo Immortal – zwiastun premierowy

W wątku na Reddicie grający w Diablo Immortal na PC wymieniają największe niedociągnięcia portu. Niektóre pokrywają się z tymi, o których wspominał sam Blizzard przed premierą. Wersja na komputery osobiste przez wielu odbiorców jest nazywana „żartem”, ponieważ nie ma w niej chociażby takich funkcji jak dostosowanie interfejsu, zmiana rozdzielczości, wsparcie niestandardowych proporcji ekranu (32:9 czy 21:9) czy skalowanie ekwipunku. Do tego dochodzi kiepskie, nieintuicyjne sterowanie.

Niektórzy gracze bronią Diablo Immortal przypominając wcześniejsze słowa wydawcy. Według Blizzarda darmowy spin-off marki na platformie PC miał od początku być wyłącznie zwykłym portem mobilnej wersji. Jak można zauważyć, deweloperzy dotrzymali słowa.

Sprawdź także: Podsumowanie czerwcowego State of Play

Trzeba także przypomnieć, że omawiany tytuł na komputerach osobistych jest wciąż w fazie beta. Twórcy stopniowo będą aktualizować Diablo Immortal na PC o nowe funkcje i rozwiązania, więc istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości otrzymamy m.in. możliwość zmiany rozdzielczości czy dokładnego dostosowania kafelków widocznych na ekranie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z