Diablo Immortal nie działa na niektórych smartfonach Samsunga. Blizzard zabrał głos

Diablo Immortal

Diablo Immortal zaliczyło niezwykle udany debiut — gra jest obecnie numerem 1 pod względem liczby pobrań w amerykańskim App Store i 40 innych regionach. Mimo tego gracze narzekają na wersję pecetową, a posiadacze niektórych smartfonów Samsunga skarżą się, że nie mogą komfortowo pograć w Diablo Immortal na swoim sprzęcie. Problem jest na tyle powszechny, że głos w sprawie zabrał sam Blizzard.

Diablo Immortal i smartfony Samsunga, czyli wyjątkowo nieudane połączenie

Diablo Immortal
Diablo Immortal

Diablo Immortal na wybranych smartfonach Samsunga działa fatalnie — mimo że gra się uruchamia, to rozgrywce towarzyszą błędy graficzne i różne wizualne glitche, w zasadzie eliminując całą przyjemność z zabawy. Blizzard zidentyfikował już problem i poinformował, że dotyczy on tylko telefonów z autorskimi procesorami Samsunga z serii Exynos. Modele Koreańczyków, które zasila Snapdragon, nie sprawiają żadnych kłopotów.

Do momentu rozwiązania problemów z Diablo Immortal na smartfonach Samsunga z Exynosem, Blizzard zdecydował się wyłączyć możliwość pobierania gry z Google Play dla posiadaczy rzeczonych urządzeń. W gronie telefonów, które obecnie nie pozwalają na komfortową rozgrywkę w mobilnym Diablo, znalazły się m.in. następujące modele:

 1. Galaxy A12
 2. Galaxy A13
 3. Galaxy A21s
 4. Galaxy A51 5G
 5. Galaxy A Quantum
 6. Galaxy S10e
 7. Galaxy S10
 8. Galaxy S10+
 9. Galaxy S10 5G
 10. Galaxy Note10
 11. Galaxy Note10 5G
 12. Galaxy Note10+
 13. Galaxy Note10+ 5G
 14. Galaxy F12
 15. Galaxy F62
 16. Galaxy M12
 17. Galaxy M13
 18. Galaxy M62
 19. Galaxy XCover 5

Przeczytaj też: Screeny z Resident Evil 4 Remake i pierwsze szczegóły o grze

Blizzard nie poinformował na kiedy przewiduje rozwiązanie problemu, ale biorąc pod uwagę fakt, że smartfony Samsunga z Exynosem są niezwykle popularne, raczej przesadnie długo już nie poczekamy. Warto wspomnieć, że procesory Exynos znajdują się jeszcze m.in. w niektórych telefonach od Vivo i Motoroli, więc w teorii one również powinny słabo współpracować z Diablo Immortal.

W każdym razie — gdy wszystko zostanie naprawione, na pewno o tym napiszemy. Na ten moment zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z