Resident Evil 4 Remake zapewni odświeżoną fabułę. Sprawdźcie pierwsze szczegóły i screeny

Resident Evil 4 Remake Leon

Podczas czerwcowego State of Play został wreszcie zapowiedziany Resident Evil 4 Remake. Capcom kazał nam czekać długo na oficjalne ujawnienie tytułu, ale cóż – było warto, ponieważ nadchodząca przygoda Leona S. Kennedy’ego zapowiada się wyśmienicie.

REKLAMA

Resident Evil 4 Remake z zarysem fabularnym i screenami

W nocy z czwartku na piątek deweloperzy udostępnili na blogu PlayStation garść screenów przedstawiających protagonistę oraz lokacje, które przyjdzie nam zwiedzić – m.in. wioskę w Resident Evil 4 Remake. Twórcy zapewniają, że chcą przygotować najwyższej jakości survival horror na 2023 rok, jednocześnie zachowując w swoim remake’u esencję oryginalnej gry.

Nie oznacza to jednak, że przygoda będzie prezentować się identycznie, jak w hicie z 2005 roku. Capcom „ponownie wyobraża sobie historię, przy jednoczesnym zachowaniu istoty jej kierunku”. Oznacza to, że niektóre wątki fabularne mogą ulec przebudowaniu, a te mniej ważne nawet zostać skasowane. Więcej szczegółów nie znamy, więc warto tylko na samo zakończenie tego akapitu przypomnieć o Resident Evil 3 Remake, które także zostało w pewien sposób pocięte. Możliwe, że to samo spotka „czwórkę”.

Sprawdź także: Dragon Age: Dreadwolf z pierwszymi szczegółami

Resident Evil 4 Remake rozegra się sześć lat od wybuchu katastrofy biologicznej w Racoon City. Leon S. Kennedy został zwerbowany jako agent podlegający bezpośrednio prezydentowi. Młodemu stróżowi prawa zlecono bardzo osobistą misję, w której trzeba uratować córkę głowy państwa Stanów Zjednoczonych. Premiera Resident Evil 4 Remake zaplanowana jest na 24 marca 2023 roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!