Właściciel 505 Games ogłasza plany redukcji zatrudnień! Wszystko w ramach „przeglądu organizacyjnego”

Digital Bros gry

Temat zwolnień w największych firmach branży growej wraca niczym bumerang. Wczoraj informowaliśmy, że ta niesławna „redukcja etatów” dotknęła oddział Amazon Games, gdzie z pracą pożegnało się 180 pracowników. Tym razem plany cięcia miejsc pracy ogłosiła firma Digital Bros, a więc właściciel 505 Games.

Digital Bros ogłasza sporą redukcję etatów, które obija się głównie na studiach deweloperskich

Ghostrunner 2
Ghostrunner 2

Digital Bros, czyli firma zrzeszająca takich wydawców jak 505 Games (Ghostrunner 2, Stardew Valley czy Dead by Daylight) ogłosiła swoje plany dotyczące redukcji zatrudnienia. Ma to związek z „przeglądem organizacyjnym” swoich studiów deweloperskich, a także jednostek wydawniczych.

Rynek gier wideo ewoluował od czasu pandemii, stając się bardziej selektywny pod względem nowych gier, a konsumenci coraz częściej wracają do ugruntowanej własności intelektualnej i grają w te same gry przez dłuższy czas. Strategia Digital Bros musiała dostosować się do tego nowego i ewoluującego scenariusza konkurencyjnego i skoncentruje swoje wysiłki na wydawaniu sequeli i nowych wersji wcześniej udanych i uznanych gier, z ograniczoną liczbą nowych produkcji o większym budżecie.

Kominikat prasowy Digital Bros

W ramach tego przedsiębiorstwo spodziewa się, że redukcja etatów osiągnie około 30% wszystkich mocy przerobowych aktualnie dostępnych w ramach firmy. Niestety dla wielu deweloperów, „przeważająca część” tych zwolnień skupi się właśnie na studiach.

Dead by Daylight
Dead by Daylight

Obecnie nie jest jasne, czy owe zwolnienia dotknął rodzime studio One More Level, które ostatnio wydało Ghostrunner 2, który okazał się naprawdę udaną kontynuacją.

Przeczytaj też: Gry postapokaliptyczne

Jak więc widać widmo cięcia kosztów, a co za tym idzie, redukowania etatów nie oszczędza żadnej z firm na rynku. Korporacje w ten sposób chcą zapewne zabezpieczać swoje finanse, szkoda tylko, że odbywa się to kosztem szeregowych deweloperów. Takie są jednak prawa rynku i niewiele możemy z tym zrobić.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.