Microsoft tłumaczy, dlaczego Quantum Break zniknie z Xbox Game Pass. Firma walczy o swojego exclusiva

Quantum Break

Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że wkrótce z Xbox Game Pass zniknie 8 gier. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na liście znalazł się exclusive Microsoftu – Quantum Break. Dzisiaj Amerykanie wyjaśnili, dlaczego gra niedługo opuści abonament, a także przyznali, że walczą o swoją produkcję, by z czasem gracze znów mogli się nią cieszyć.

Quantum Break zniknie z Xbox Game Pass, ale możliwe, że nie na długo

Zwiastun Quantum Break

W rozmowie z portalem XboxDynasty Microsoft przyznał, iż Quantum Break opuści bibliotekę Xbox Game Pass z powodu problemów licencyjnych. Nie sprecyzowano, o jakie konkretnie licencje chodzi, ale możemy podejrzewać, że na utwory muzyczne – tak jak miało to miejsce z Forzą Motorsport 7.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie rzecznik prasowy Amerykanów zaznaczył, że firma będzie się starała przywrócić Quantum Break do oferty Xbox Game Pass tak szybko, jak tylko to możliwe. Niestety na razie nie wiadomo, czy faktycznie do tego dojdzie, bo wszystko zależy od tego, czy Microsoftowi uda się przedłużyć wygasające licencje.

Przeczytaj też: Laptop do pracy – najlepsze modele

Fanom Quantum Break nie pozostaje nic innego jak liczyć na optymistyczny scenariusz. Znając jednak Microsoft, najprawdopodobniej wszystko dobrze się skończy i gra rzeczywiście wróci do Game Passa.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.