DLC Heart of Russia do Euro Truck Simulator 2 zamrożone. Dodatek nie pojawi się obecnie na rynku

Euro Truck Simulator 2

Obecnie tworzone DLC do Euro Truck Simulator 2 miało zaprowadzić fanów wirtualnych ciężarówek siodłowych na wschód, do Rosji. Pod koniec lutego deweloperzy z Czech stwierdzili, że potrzebują już tylko 6-8 tygodni na przygotowanie i wypuszczenie rozszerzenia. Teraz zmieniają plany.

REKLAMA

DLC Heart of Russia do Euro Truck Simulator 2 nie zadebiutuje w terminie

Heart of Russia – Gameplay

Wydaje się, że dodatek „Serce Rosji” jest już gotowy, ale deweloperzy odpowiedzialni za Euro Truck Simulator 2 podjęli ciężką decyzję z zamrożeniem projektu. W swoim najnowszym poście na blogu poinformowali społeczność, że przez obecną sytuację na świecie nie mogą wydać Heart of Russia, ponieważ DLC dotyczy bezpośrednio Rosji, a przy tak wielu cierpiących ludziach na Ukrainie wypuszczenie w świat rzeczonego rozszerzenia mogłoby być postrzegane jako wspieranie agresji.

SCS Software mówi stanowcze „nie” najazdowi Rosji na Ukrainę i wbija małą szpileczkę w stronę graczy ze wschodu, którzy z niecierpliwością wyczekiwali Heart of Russia. Dodatek ten miał dodać przygotowane z dużą starannością rosyjskie miasta i kilka innych atrakcji, więc jego zamrożenie z pewnością zaboli rosyjską społeczność Euro Truck Simulator 2.

Sprawdź także: Plan rodzinny Xbox Game Pass z zachęcającą ceną?

W tym miejscu warto jeszcze dodać, że deweloperzy z Czech to niejedyni twórcy, którzy postanowili w ostatnim czasie utrzeć nosa rosyjskim graczom. Do grona dołączyło Warner Bros. Games, które nie wyda w tym kraju Gotham Knights.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!