Donkey Kong Country Returns HD ogłoszone na Nintendo Direct! Grę stworzy polskie studio

Donkey Kong Country Returns HD polska flaga

Donkey Kong to jedna ze sztandarowych serii w portfolio Nintendo. Na ostatnim pokazie Nintendo Direct ogłoszono, że marka ta powróci w postaci remastera Donkey Kong Country Returns HD. Okazuje się, że stworzenie gry japońska korporacja zleciła polskiemu studiu!

Donkey Kong Country Returns HD stworzy polskie studio

Donkey Kong Country Returns HD — zwiastun

Najnowszy pokaz Nintendo Direct nie zawiódł fanów japońskiej firmy. W trakcie prezentacji zapowiedziano powrót takich klasyków jak Metroid Prime 4 czy premiery głośnych hitów, które wcześniej nie zawitały na sprzęcie wielkiego N, jak np. Stray.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jedną z zapowiedzianych w trakcie tego wydarzenia produkcji był Donkey Kong Country Returns HD, czyli remaster gry z 2010, pierwotnie wydanej na konsole Nintendo Wii. Wielu fanów liczyło na to, że zapowiedziany zostanie zupełnie nowy tytuł z serii, przez dało się dojrzeć słowa niezadowolenia. Oryginał sprzedał się jednak w aż 6 milionach egzemplarzy i trudno dziwić się wydawcy, że stawia na sprawdzoną formułę.

To, co jednak mogło zadziwić wielu to fakt, że Nintendo powierzyło stworzenie remastera… polskiemu studiu. Jak można wyczytać w artykule serwisu Bankier.pl polska firma Forever Entertainment S.A. złożyła zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego o rozpoczęciu kampanii marketingowej Donkey Kong Country Returns HD.

Okazuje się jednak, że polskie studio ma spore doświadczenie w tworzeniu remakeów i remasterów różnych produkcji. Do tej pory Forever Entertainment odświeżyło takie produkcje jak m.in. Panzer Dragoon, Front Mission 1 i 2, a także House of the Dead. Wszystko więc wskazuje na to, że Nintendo doskonale wiedziało, co robi i powierzyło markę Donkey Kong w odpowiednie ręce.

Donkey Kong Country Returns HD zadebiutuje na rynku 16 stycznia 2025 roku. Tytuł będzie dostępny jedynie na konsoli Nintendo Switch.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.