Dragon Age Dreadwolf zmieni swoją nazwę! Hit BioWare już za kilka dni ma otrzymać kolejną prezentację

Dragon Age Dreadwolf

Dragon Age jest jedną z najpopularniejszych współczesnych serii RPG. Ostatnia część cyklu o podtytule Inkwizycja ukazała się ponad 10 lat temu, a twórcy długo kazali fanom czekać na kontynuację, która zapowiedziana została w 2022 roku. Okazuje się jednak, że wiele zmieniło się od pierwszej zapowiedzi, gdyż twórcy właśnie zapowiedzieli, że najnowsza część cyklu zmieni swoją nazwę, a szczegóły o niej poznamy już za kilka dni.

Dragon Age Dreadwolf zmienia swoją nazwę. Już niedługo poznamy nowe szczegóły dotyczące produkcji

Dragon Age Dreadwolf — zapowiedź

Pierwsze wieści o Dragon Age Dreadwolf pojawiły się jeszcze w 2022 roku, a wszyscy fani serii z wypiekami na twarzach czekali, aż BioWare zdradzi kolejne szczegóły dotyczące produkcji. Wiele wskazywało na to, że tytuł ten zadebiutuje już w najbliższej przyszłości, gdyż pojawił się on Xbox Store i Microstoft App.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się jednak, że deweloperzy postanowili zmienić nieco nazwę swojej produkcji. W poście na oficjalnej stronie BioWare twórcy wyjaśnili, że Dragon Age Dreadwolf zmieni swój podtytuł na The Veilguard, co według nich ma lepiej oddać ducha produkcji.

Każda z siedmiu unikalnych postaci tworzących zespół twoich towarzyszy będzie miała głęboką i fascynującą historię, w której podejmowane przez ciebie decyzje będą miały wpływ na twoje relacje z nimi – a także na ich życie. Zjednoczysz zespół niezapomnianych bohaterów, stawiając czoła nowemu, przerażającemu zagrożeniu spuszczonemu na świat. Oczywiście Straszliwy Wilk nadal odgrywa ważną rolę w tej opowieści, ale ty i twoi towarzysze – a nie wrogowie – jesteście sercem tego nowego doświadczenia.

Aby więc uchwycić, o co chodzi w tej grze, zmieniliśmy nazwę, ponieważ oryginalny tytuł nie oddawał tego, jak mocno czujemy się w stosunku do naszych nowych bohaterów, ich historii i tego, jak będziecie musieli ich połączyć, aby ocalić całe Thedas.

Post na oficjalnym blogu BioWare

BioWare zdradziło również, że szczegóły na temat gry fani mają poznać już 11 czerwca 2024 roku. Dragon Age: The Veilguard ma otrzymać wtedy 15-minutowy fragment rozgrywki. Być może twórcy zdradzą też wtedy datę premiery produkcji. Dajcie znać, co sądzicie o nowym podtytule najnowszej odsłony serii Dragon Age!

Źródło: Insider Gaming, BioWare

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.