Wreszcie jest! Dragon’s Dogma 2 doczekała się nowego trybu na konsolach i poprawek wydajności na PC

Dragon's Dogma 2

Capcom najwidoczniej dość mocno testował cierpliwość wszystkich, którzy czekali na jakiekolwiek poprawki wydajności w Dragon’s Dogma 2. Od momentu premiery w marcu tytuł ten nie doczekał się żadnych zmian, które poprawiałby płynność tej gry na PC i konsolach (w tym drugi przypadku pojawiła się jedynie opcja zablokowania FPS-ów). Teraz jednak firma dowiozła coś, na co czekało wielu.

Dragon’s Dogma 2 wreszcie doczekała się poprawek wydajności na PC i konsolach

Najnowsza aktualizacja do Dragon’s Dogma 2 to przede wszystkim szereg poprawek, których celem jest eliminacja mniejszych lub większych błędów, jakie mogli napotkać gracze podczas swojej przygody. Nie są to jednak jedyne elementy, jakie tym razem wzięli na tapet deweloperzy z Capcomu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zarówno pecetowcy, jak i posiadacze wersji na konsole doczekali się poprawek związanych z wydajnością lub wysokim zużyciem zasobów procesora CPU. W przypadku wydań na PlayStation 5 i Xbox Seires X|S mowa o dodaniu opcji zmiany ustawień graficznych na wysokie lub niskie, co powinno znacząco poprawić wydajność oraz dodatkowym dodaniu trybu 120Hz, który co prawda nie gwarantuje wydajności na poziomie 120 kl./s, jednak może (i to warto podkreślić) poprawić ogólną płynność.

Dragon's Dogma 2
Dragon’s Dogma 2

Capcom także pecetowym graczom rekomenduje zjechanie z ustawieniami grafiki na niższe wartości, ale tutaj trzeba podkreślić bardzo dobitnie, że nie wszystkie opcje będą tutaj skuteczne. W końcu największym problemem zdawało się tutaj wymieniane wyżej przeciążenie CPU, które nie jest zależne np. od jakości tekstur. Zmiana ta zdecydowanie jest dedykowana posiadaczom słabszych kart graficznych.

Co więcej, deweloperzy na końcu podkreślili, że w dalsze ulepszenia wydajności planowane są w przyszłych aktualizacjach. Kiedy one dokładnie nastąpią? Nie wiadomo, ale warto mieć nadzieję, że znacznie szybciej od tej opisanej powyżej.

Źródło: dragonsdogma.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.