Xbox Game Pass doczeka się następnej niezwykle klimatycznej gry. Dungeons of Hinterberg wygląda obiecująco

Dungeons of Hinterberg Xbox Game Pass

Poza kolejnymi materiałami przedstawiającymi wiele szczegółów z Cities Skylines 2 oraz całkiem zabawną prezentacją Party Animals dzisiejsza transmisja Xboxa z targów Gamescom 2023 dostarczyła nam wieści na temat kilku innych nie mniej intrygujących gier. Jedną z nich jest Dungeons of Hinterberg, czyli projekt młodego, wiedeńskiego zespołu, który zabierze graczy w niezwykłą podróż po magicznych Alpach. Entuzjaści niezależnych gier z Game Passa powinni mieć niemałe powody do zadowolenia.

Dungeons of Hinterberg na niezwykle klimatycznym materiale przedstawiającym nieznaną twarz austriackich Alp

Dungeons of Hinterberg — prezentacja z targów Gamescom 2023

Dungeons of Hinterberg to projekt 10-osobowego studia Microbird Games, którego akcja rozgrywa się w austriackiej części Alp. Jest to tytuł reprezentujący gatunek aRPG, który polega na przemierzaniu kolejnych górskich etapów. Ze względu na pewne mechaniczne założenia produkcja ta przypomina także hack’n’slasha, ze względu na konieczność przebijania się przez grupki wrogów i zdobywania coraz to nowych przedmiotów.

Oczywiście Dungeons of Hinterberg całymi garściami czerpie z dobrodziejstw austriackiej części Alp. Danem nam będzie więc nie tylko podróżować po klimatycznych i pełnych uroku lokacjach, ale także ścierać się ze stworzeniami obecnymi w tamtejszym folklorze.

Opisując tę grę, nie sposób nie wspomnieć także o oprawie wizualnej, która — mimo że nie sili się na realizm — jest naprawdę przyjemna dla oka. Twórcy, tworząc ją w ten sposób, starali się oddać urok jesiennej kolorystyki największego łańcucha górskiego Europy.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup Xbox Series S

Niestety na ten moment nie jest jasne, kiedy dokładnie Dungeons of Hinterberg zadebiutuje, wstępne zapowiedzi zakładają 2024 roku. Pewne jest natomiast, że od samego początku będzie to pozycja dostępna w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.