Twórcy EA Sports FC 24: „Nie musimy już przestrzegać pewnych zasad”. Zalety rozwiązania współpracy z FIFA

EA Sports FC 24

Jak wiemy, Electronic Arts zakończyło wieloletnią współpracę z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, a FIFA 23 to ostatnia gra z serii. Od 29 września 2023 roku gracze będą mogli zmagać się na wirtualnych boiskach w EA Sports FC, które zostało już szczegółowo omówione podczas prezentacji rozgrywki. Teraz dyrektor kreatywny EA Sports FC 24 tłumaczy natomiast, jakie korzyści przyniosło „Elektronikom” rozstanie z FIFA.

Dyrektor kreatywny EA Sports FC 24 wyjaśnia, jakie są zalety zakończenia współpracy z FIFA

Zwiastun z rozgrywki EA Sports FC 24

W wywiadzie dla 3djuegos dyrektor kreatywny EA Sports FC 24 Samuel Rivera wyjaśnił, jakie są zalety rezygnacji ze współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. Jak mówi mężczyzna, oddzielenie się od FIFA zapewnia większą swobodę działania, a twórcy „nie muszą już przestrzegać pewnych zasad, które kiedyś obowiązywały”. Choć Rivera nie zdradza szczegółów, zaznaczył, że teraz EA nie musi kierować się wytycznymi FIFA Fair Play.

Redaktorzy portalu spekulują, że zmiany te mogą objawiać się w większej autentyczności meczów. Być może gracze będą mogli zdjąć koszulki podczas świętowania bramek, a kontuzje będą przedstawione w bardziej brutalny sposób. Istnieje także możliwość, że pojawią się konflikty między zawodnikami i deklaracje o charakterze politycznym na stadionach, co dodatkowo wpłynęłoby na realizm wirtualnych rozgrywek.

Samuel Rivera podkreślił także, że rezygnacja ze współpracy z FIFA pozwoliła twórcom na większą swobodę działania w zakresie komercyjnym, ponieważ nie są już związani ograniczeniami, narzucanymi przez tę organizację. Teraz w grze pojawi się więcej znanych marek sportowych, na przykład NIKE, a wcześniej EA musiała przywiązywać większą wagę do firmy Adidas jako głównego partnera.

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Kup EA Sports FC 24

Jak widać, rozwiązanie współpracy pomiędzy Electronic Arts a FIFA przyniosło sporo korzyści producentowi i wydawcy gier ze Stanów Zjednoczonych. Na koniec przypomnijmy, że EA Sports FC 24 zadebiutuje już 29 września 2023 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.