Premiera EA Sports FC 24 wypadła gorzej w porównaniu do FIFA 23. „EA się tego spodziewało”

EA Sports FC 24 i FIFA 23

Niedawno miała miejsce premiera EA Sports FC 24. Już w ramach wczesnego dostępu grę sprawdziło ponad 6,8 milionów graczy, co jest najlepszym wynikiem w historii całej serii, znanej do tej pory pod nazwą FIFA. Rekord ten jednak nie przełożył się na rewelacyjne wyniki sprzedaży tytułu. Jak się okazuje, EA Sports FC 24 sprzedaje się gorzej w porównaniu do FIFA 23.

EA Sports FC 24 z gorszym wynikiem sprzedaży niż FIFA 23

Christopher Dring, szef GamesIndustry.biz, wypowiedział się na Twitterze/X na temat sprzedaży EA Sports FC 24. Pierwsza odsłona nowo przemianowanej serii piłkarskiej początkowo sprzedawała się całkiem nieźle, jednak zainteresowanie nią szybko zmalało. Zgodnie z przekazem Chrisa Dringa, fizyczna sprzedaż gry w UK spadła o 30% w porównaniu z FIFA 23, na co wpływ mógł mieć rebranding.

Fizyczna sprzedaż EA Sports FC w Wielkiej Brytanii spadła o 30% w porównaniu z zeszłoroczną FIFA 23. EA spodziewało się krótkoterminowego wpływu w wyniku rebrandingu.Chris Dring

EA Sports FC 24 mimo wszystko zajmuje aktualnie drugie miejsce w Wielkiej Brytanii pod kątem sprzedaży w tym roku. Gra wyprzedziła Hogwarts Legacy, jednak przegrywa z The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 10000 zł

Na koniec przypomnijmy, że EA Sports FC 24 zadebiutowało 29 września 2023 roku. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.