EA Sports FC szansą na finalne spełnienie oczekiwań graczy? Rozłam z FIFA miał tylko pomóc grze

EA Sports FC

Wielu graczy ma nadzieję, że EA Sports FC okaże się w porównaniu do FIFA 23 czymś więcej niż tylko zmianą nazwy. Wskazywać na to mogą ostatnie słowa wiceprezesa dewelopera gry Davida Jacksona, który w ostatnim wywiadzie opowiedział nieco więcej na temat powstającego tytułu. Zdradził też, że w rozwinięciu skrzydeł pomocny był rozłam z międzynarodową organizacją piłkarską.

EA Sports FC to nowe rozdanie? Licencja od FIFA „była w rzeczywistości przeszkodą”

EA Sports FC
EA Sports FC

Wiceprezes EA Sports David Jackson udzielił ostatnio wywiadu portalowi Mirror Gaming. Rzecz jasna skupiał się on na najgłośniejszym nadchodzącym tytule sportowego działu „Elektroników” – EA Sports FC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z wypowiedzi Jacksona możemy dowiedzieć się więcej na temat rozłamu pomiędzy firmą a FIFA. Jego zdaniem zerwanie dotychczasowego porozumienia jest zmianą na lepsze.

EA Sports FC to nasza wizja przyszłości. Myślę, że wykonaliśmy bardzo dobrą robotę i mieliśmy świetne relacje z organizacją FIFA, ale teraz jest właściwy czas, abyśmy wyznaczyli nową ścieżkę i wytyczyli własną drogą naprzód, aby móc spełnić oczekiwania graczy tam, gdzie są, i czujemy, że możemy to zrobić najlepiej przez pryzmat naszej własnej platformy.

David Jackson

Nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś z EA podchodzi krytycznie do sensu umowy z FIFA. Już w 2021 roku CEO firmy Andrew Wilson stwierdził, że w sezonach bez mundiali jedynym jej plusem jest możliwość użycia nazwy organizacji na pudełkowym wydaniu tytułu w czasach, gdy większość ludzi kupuje gry cyfrowo.

Koniec końców Wilson pochwalił relacje EA i FIFA, ale dodał, że w kwestii rozwoju serii licencja federacji „była w rzeczywistości przeszkodą”. David Jackson oznajmił z kolei, że porzucenie dotychczasowej nazwy franczyzy doprowadzi do innowacji oraz „nowych i angażujących doświadczeń” dla graczy.

To dla nas zmiana sposobu myślenia. Myślimy teraz bardzo szeroko o możliwościach. I obszarach, w których chcielibyśmy tworzyć doświadczenia dla fanów w przyszłości. Mamy ogromne zaufanie do tego, co będziemy w stanie wprowadzić na rynek jeszcze w tym roku.

David Jackson

Wiceprezes EA Sports powiedział też, że dla graczy istotne są dwie rzeczy. Pierwszą jest autentyczność, którą ma zapewnić 19 000 zawodników, 700 drużyn i 30 lig dodanych do gry. Drugą innowacyjność i zdolność do „tworzenia nowych i wciągających doświadczeń, których fani od nas oczekują”.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Przypomnijmy, że powyższe deklaracje będziemy mogli zweryfikować już wkrótce. Data premiery EA Sports FC jest ustalona na okres pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2023 roku, a pierwsze istotne konkrety dotyczące gry poznamy podobno między 12 a 13 lipca.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.