EA Sports jest podobno bliskie podpisania umowy z Premier League wartej pół miliarda euro

EA Sports

Wygląda na to, że Electronic Arts dla fanów Fify szykuje coś więcej niż tylko zmianę nazwy. Według nowego raportu Sky News EA Sports szykuje się do podpisania umowy z Premier League. Ma ona przynosić lidze ponad 90 milionów euro rocznie i trwać przez sześć lat.

REKLAMA

Umowa EA Sports z Premier League

Zwiastun Fifa 23

Aktualna umowa pomiędzy EA Sports a Premier League pozwala wydawcy sponsorować kilka różnych segmentów podczas meczowej transmisji. Jedna z najbardziej prestiżowych lig na świecie jest również nieodłącznym elementem Ultimate Team.

EA Sports zbliża się podobno do odświeżenia tej umowy. Nowy kontrakt opiewa na ponad pół miliarda dolarów, ma potrwać przez dwa lata, a ustaleniami przypomina ten, który wydawca podpisał w zeszłym roku z La Liga, stając się tym samym największym sponsorem hiszpańskich rozgrywek.

Przeczytaj też: Najlepsze gry wojenne

Jeżeli faktycznie dojdzie do odnowienia tej umowy, fanów Fify czeka mnóstwo nowości. Jeszcze w tym roku nastąpić ma duży rebranding, po którym Fifa stanie się EA Sports FC.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!