EA Sports jest podobno bliskie podpisania umowy z Premier League wartej pół miliarda euro

EA Sports

Wygląda na to, że Electronic Arts dla fanów Fify szykuje coś więcej niż tylko zmianę nazwy. Według nowego raportu Sky News EA Sports szykuje się do podpisania umowy z Premier League. Ma ona przynosić lidze ponad 90 milionów euro rocznie i trwać przez sześć lat.

Umowa EA Sports z Premier League

Zwiastun Fifa 23

Aktualna umowa pomiędzy EA Sports a Premier League pozwala wydawcy sponsorować kilka różnych segmentów podczas meczowej transmisji. Jedna z najbardziej prestiżowych lig na świecie jest również nieodłącznym elementem Ultimate Team.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

EA Sports zbliża się podobno do odświeżenia tej umowy. Nowy kontrakt opiewa na ponad pół miliarda dolarów, ma potrwać przez dwa lata, a ustaleniami przypomina ten, który wydawca podpisał w zeszłym roku z La Liga, stając się tym samym największym sponsorem hiszpańskich rozgrywek.

Przeczytaj też: Najlepsze gry wojenne

Jeżeli faktycznie dojdzie do odnowienia tej umowy, fanów Fify czeka mnóstwo nowości. Jeszcze w tym roku nastąpić ma duży rebranding, po którym Fifa stanie się EA Sports FC.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.