Elden Ring wkrótce dostanie oczekiwane DLC? Dataminerzy znaleźli kolejne poszlaki i sporo zawartości

elden ring

Od początku roku fani grzebią w plikach Elden Ring — soulslike’a ochrzczonego jako gra na boskim poziomie. Gracze oczekują nowego rozszerzenia fabularnego, jednak From Software nie ogłosiło jak dotąd nic podobnego. Dzisiaj jednak wykopano całkiem interesującą zawartość, jaka została dodana do podstawowej wersji gry w ostatnim patchu.

W plikach znaleziono poszlaki dotyczące nowego DLC do Elden Ring?

Znany w społeczności fanów From Software dataminer Sekiro Dubi podzielił się ciekawymi znaleziskami, jakie pojawiły się w aktualizacji 1.07. Zostali tam umieszczeni nowi NPC, a także sporo miejsca na przyszłą zawartość. Wskazuje to na poważne rozszerzenie, większe nawet od aktualizacji 1.03. Większość graczy spodziewa się długo oczekiwanego DLC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przechodząc do konkretów, znaleziono poprawki natury technicznej oraz kosmetycznej, takie jak nowe fryzury, czy modyfikacja sztucznej inteligencji przeciwników. Do tego w Elden Ringu możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości też:

  • Sześciu nowych kategorii broni — tych obecnie mamy 22.
  • Nowego lochu.
  • Szesnastu nowych NPC — obecnie nazwani jako „Someone Yet Unseen”.
  • Miejsca na 30 bossów — tutaj jednak bez szczegółów, a sami dataminerzy spodziewają się ok. 15 nowych „niemilców”, kiedy pozostałe miejsca miałyby zostać dodane przez twórców dla wygody.
  • Nowych lokacji — w tym prawdopodobnie Arenę.

Warto wspomnieć, że już wcześniej odkryto kilka nowych oznaczeń, sugerujących dodanie jakiegoś rodzaju areny. Obecnie na mapie świata znajdziemy też trzy kolosea, niedostępne dla graczy. Szczegóły takiej funkcji jednak nie są znane. Wiele osób sugeruje wprowadzenie do gry turniejów lub wyzwań PvP bądź PvE.

Zobacz też: Jaki procesor do gier?

Tak szeroka zawartość mocno sugeruje zapowiedź pierwszego DLC do Elden Ring, skupionego wokół areny. Zwykle developerzy umieszczają podobne pliki w grze, kiedy rozszerzenie jest na ostatniej prostej i czeka tylko na ostateczny szlif. Z drugiej strony From Software może nas zaskoczyć i zamiast dodatku, zaserwować nam szereg sporych aktualizacji, które wprowadzą cały ten kontent.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.