Na DLC do Elden Ring jeszcze poczekamy. Shadow of the Erdtree najwcześniej w 2024 roku?

Elden Ring Shadow of The Erdtree

Elden Ring w ostatnim czasie pozamiatał prawie wszystkie gale (wyłamała się BAFTA), zdobywając liczne tytuły GOTY. Nic dziwnego, że deweloperzy z From Software pod koniec lutego zapowiedzieli DLC — Shadow of the Erdtree. Niestety jak wynika z niedawnego raportu finansowego Kadokawa Corporation, wszystko wskazuje na to, że premiera zapowiedzianego dodatku nastąpi najwcześniej w 2024 roku.

Elden Ring: Shadow of the Erdree zadebiutuje najszybciej w drugim kwartale 2024 roku? To najbardziej prawdopodobny scenariusz

Rise, Tarnished, and let us walk a new path together.
An upcoming expansion for #ELDENRING Shadow of the Erdtree, is currently in development.
We hope you look forward to new adventures in the Lands Between. pic.twitter.com/cjJYijM7Mw

— ELDEN RING (@ELDENRING) February 28, 2023

Rise, Tarnished, and let us walk a new path together.
An upcoming expansion for #ELDENRING Shadow of the Erdtree, is currently in development.
We hope you look forward to new adventures in the Lands Between. pic.twitter.com/cjJYijM7Mw

— ELDEN RING (@ELDENRING) February 28, 2023

Kadokawa Corporation, czyli właściciel studia From Software udostępnił raport finansowy wraz z prognozą zysków na najbliższy rok podatkowy. Z zestawienia wynika, że obniżona sprzedaż gier na początku pierwszego kwartału okresu fiskalnego zostanie wynagrodzona przez premierę Armored Core VI: Fires of Rubicon, która ma nastąpić 25 sierpnia 2023 roku.

Niestety w prognozach finansowych korporacji na bieżący rok fiskalny nie ma żadnej wzmianki o premierze zapowiedzianego DLC do gry Elden Ring. Możemy z tego wywnioskować, że Shadow of the Erdtree pojawi się najwcześniej w następnym okresie fiskalnym, czyli po 1 kwietnia 2024 roku. Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz też: Najlepsze gry z crossplayem

O wspominanym DLC — Shadow of the Erdtree – wiemy jedynie, że jest ono w trakcie produkcji od kwietnia 2022 roku (jeśli wierzyć wpisowi głównego projektanta dodatku na LinkedIn). Na koniec przypomnijmy, że rewelacyjnie sprzedający się Elden Ring jest dostępny na PC, PS4, PS5, Xboxa One oraz Xboxy Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.