Electronic Arts z dużymi wewnętrznymi zmianami. Dzięki restrukturyzacji firma ma tworzyć lepsze gry

Electronic Arts

Nie tak dawno, bo w marcu bieżącego roku docierały do nas wieści, że w EA doszło do dwóch serii zwolnień, z czego jedna z nich dotknęła około 6% pracowników. Był to pewien etap procesu restrukturyzacji, który ma na celu znacząco polepszyć kondycję firmy. Teraz zaś pojawiły się wieści na temat zupełnie nowej organizacji pracy w tym przedsiębiorstwie.

Zmiany w Electronic Arts mogą pozytywnie wpłynąć na powstające obecnie gry

Electronic Arts
Gry Electronic Arts

Okazuje się bowiem, że Electronic Arts w ramach zmian organizacyjnych chce w znaczący sposób wzmocnić pozycję liderów, trzymających pieczę nad poszczególnymi projektami i sektorami. Zgodnie z zapowiedziami mają oni otrzymać „większą wolność kreatywną i odpowiedzialność finansową”, aby szybciej i lepiej podejmować decyzje związane z rozwojem i innymi obszarami.

Obecny CEO EA — Andrew Wilson — potwierdził też, że EA Games zostanie podzielone na dwie konkretne organizacje — EA Entertainment oraz EA Sports. Pierwsza z nich zajmie się tworzeniem gier opartych o IP należące do korporacji, ale także produkcją licencjonowanych tytułów. Druga zaś oczywiście skupi się na rozwoju takich marek jak EA Sports FC, PGA Tour czy Madden — innymi słowy gier sportowych.

Battlefield 2042
Battlefield 2042

Przy okazji tego komunikatu przedstawieni zostali nowi liderzy, którzy zajmować się będą poszczególnymi oddziałami przedsiębiorstwa. Z ciekawszych person należy wspomnieć o Vince Zampelli, który skupi się na rozwoju Apex Legends, serii Battlefield oraz tytułów z uniwersum Star Wars.

Przeczytaj też: Gry singleplayer

Kup FIFA 23

Przy tym wszystkim Adrew Wilson podkreślił, że korporacja nadal pozostaje silna, a on sam jest podekscytowany tym, że prowadzona przez niego firma nadal będzie dostarczać „więcej niesamowitych gier i doświadczeń”. Pozostaje więc mieć nadzieję, że te zmiany będą zauważalne zwłaszcza dla graczy, kupujących kolejne produkcje od EA.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.