Zwolnień w Embracer Group ciąg dalszy. Kolejne studia miały pożegnać swoich pracowników

phantom fury

W ostatnich miesiącach branża gier zmaga się z falą zwolnień. Dotyczy to również Embracer Group, które ostatnio zamknęło między innymi studio Free Radical Design odpowiedzialne za wskrzeszenie marki TimeSplitters. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec redukcji etatów, a z pracą muszą pożegnać się deweloperzy z kolejnych firm.

Kolejne studia Embracer Group ze zwolnieniami. Redukcja etatów miała dotknąć 3D Realms i Slipgate Ironworks

Jak donosi portal Game Developer, w Embracer Group miało dojść do kolejnych zwolnień. Tym razem ofiarami restrukturyzacji stać się mieli twórcy Duke Nukem, 3D Realms i twórcy Graven, Slipgate Ironworks. Obydwa studia trafiły w ręce grupy Embracer w 2021 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według założyciela 3D Realms Scotta Millera, z pracą pożegnała się ponad połowa zespołu. Ciężko na ten moment ocenić, jak może to wpłynąć na znajdujące się w produkcji gry, takie jak GRAVEN lub Phantom Fury. Sytuacja nie wygląda jednak zbyt optymistycznie.

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Na zakończenie warto przypomnieć, że Emrbacer Group zamknęło w tym roku kilka studiów. Liczba zatrudnionych w grupie pracowników zmniejszyła się natomiast o 1000 osób. Niestety – zwolnienia w branży gier to prawdziwa plaga, co potwierdzają również dane ze strony Videgamelayoffs, gdzie licznik deweloperów, którzy pożegnali się z pracą w 2023 roku, zatrzymał się na liczbie 9000.

Źródło: Game Developer, Twitter, Videogamelayoffs

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.