Embracer Group zamyka zasłużone studio. Z pracą pożegnali się deweloperzy odpowiedzialni za TimeSplitters

TimeSplitters

Pogłoski o tym, że Embracer Group może zamknąć kolejne zasłużone studio, pojawiły się jeszcze w listopadzie. Jak się okazuje, doniesienia nie mijały się z prawdą. Free Radical Design zostało zamknięte, co oznacza, że około 80 deweloperów pożegnało się z pracą.

Studio Free Radical Design, odpowiedzialne za TimeSplitters, zostało zamknięte

TimeSplitters Future Perfect

Zgodnie z doniesieniami, które docierały do nas od jakiegoś czasu, studio Free Radical Design zostało zamknięte. Zasłużone studio pracowało od 2021 roku nad powrotem marki TimeSplitters. Wieści potwierdził rzecznik prasowy PLAION, które należy do Embracer Group.

Z ciężkim sercem musimy ogłosić kolejną trudną decyzję. Potwierdzamy oficjalne zamknięcie Free Radical Design i żegnamy się z wieloma niezwykłymi, utalentowanymi i pracowitymi ludźmi. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ich niesamowity wkład w Plaion i życzymy im powodzenia i sukcesów na dalszej drodze zawodowej.

Rzecznik prasowy PLAION

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Zamknięcie Free Radical Design może być niepokojącą oznaką dla fanów serii TimeSplitters. Dwa lata temu ogłoszono wskrzeszenie zespołu i wielki powrót IP, co było wydarzeniem oczekiwanym przez wielu graczy. Teraz jednak nie jest jasne, co zamknięcie studia będzie oznaczać dla przyszłości klasycznej serii strzelanek. Zainteresowanym pozostaje zatem obserwować rozwój sytuacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.